Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy lehet, hogy egy csomó...

Hogy lehet, hogy egy csomó webáruház, köztük nagyok is pdf -ben küldi a papír számlát, alig egy pár amelyik valódi elektronikus számlát küld? Akkor most mindegyik jó? Ha jó akkor mi értelme az elektronikus számla hitelesítő adatainak?

Figyelt kérdés
Más országokban a sima pdf is teljesen elfogadott, nálunk szigorúbb előírásokat hoztak az elektronikus számlákra, de sok cég gond nélkül küldi a papír alapú számla pdf változatát? Hogy van ez?
2020. dec. 29. 12:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szeretnék az e-számlákkal bajlódni, se fogadó, se kibocsátói oldalon. Így is elég nyűg, hogy azokat amik bejönnek elektronikusan kell tárolni évekig.
2020. dec. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A PDF számla nem e számla. Amióta nem kell aláírni pecsételni, nem színes, azóta mindegy, hogy ki nyomtatja ki, nincs posta ktg. A tavaszi HO alatt a számlákat pdfben küldtem ki, itthonról. Az ügyfél nyomtatja, vagy menti, attól függ, miként tárolja.

Az e számla pedig egy mögöttes XML. Az a számla, a képe semmire sem jó kb. Ha eltűnik az adat, akkor a képpel nem tudsz semmire se menni fogadó oldalon.

2020. dec. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Éppen ez az, hogy a pdf számla nem E számla, ha így is úgy is egy pdf formátumban küldi a kibocsátó (az is elfogadott elektronikus formátum, ha van hitelesítése) akkor minek küldene bárki e-számlát annak a szigorúbb feltételeivel ahelyett, hogy küldene egy pdf -et, hogy az a papír? Valahogy értelmetlennek tűnik ez az egész. Mi értelme az E számlának, ha a papír pdf -et is ugyanúgy lehet használni?


#1 Én is így gondolkoztam évekig, de most már van több tízezer számlám, gyűjtőzve mappákba rendezve, hidd el ez papíron sem vicces. Mert amikor úgyis hely szűkén dolgozok, nem kevés helyet elfoglal, ennek építkezni meg nem éri meg. Padlás meg egyéb tárolás meg kérdőjeles, mert megsérülhetnek az anyagok. Amikor volt ellenőrzés egy nyári napon azt kiskocsival behúzni a nav-hoz se igazán praktikus. Akinek kevés számlája van annak elmegy papíron is, de ha sok van elkerülhetetlen a digitális tárolás. Persze az én véleményem szerint.

2020. dec. 29. 14:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem a digitális tárolással is vannak fenntartásaim, hiszem az adathordozó sérülhet, ha szerveren van az se 100%, persze jó ha van biztonsági mentés de huhh…

Amúgy könyvelő irodában dolgozok, van olyan ügyfél, ahol hatalmas számlamennyiség van, pl egy gyógyszertárnál. Ott is a beszállítók kezdenek átállni az e-számlára, aztán közöltük, hogy azon számlák tárolását neki kell elektronikusan megoldania, csak hápogott a tulaj, azt akarta, hogy csináljuk mi, de ez nem a mi feladatunk. A papíralapúakat is mindenkinek visszaadjuk a mérleg elkészülte után, oldják meg.

Nekünk maga a könyvelés online megy, szeretem a pdf-es számlákat, mert azt egyből fel tudjuk tölteni, míg a papír bizonylatokat szkenneljük, és úgy töltjük fel, így bármikor előhívhatóak a számlaképek, akár mobilról is, ráadásul az ügyfeleknek tudunk adni hozzáfárást is, szóval tudják nézegetni a bizonylatokat, főkönyvet (bár 80%-a azt se tudja mit kell benne nézni), meg számlát is ki tudnak állítani a programmal, igaz nem e-számlát, csak papír alapút, de már az is fejlesztés alatt.

2020. dec. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!