Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » SZJA-t hogyan számoljam ki?

SZJA-t hogyan számoljam ki?

Figyelt kérdés

Elvesztettem a munkám emiatt ki kell vennem az egészségpénztárból a 242000 forintos összeget ami bent van... (megszűntetem az ep-t) így SZJA köteles lesz ez az összeg - legalábbis így olvastam.

Ebből mennyi lesz az adó, hova kell befizetni és mikor?

Az nem tudom számít-e, hogy rokkantsági ellátott vagyok.


(Tudom jobb lenne elvásárolni és utána megszűntetni, de 1. nem vagyok beteges ritkán költök gyógyószerre, 2. az algoflextől nem lakok jól... Ebből a pénzből 6-7 hónapig elleszek.)


Gépész vagyok, nagyon de nagyon láma vagyok ebben a témában, mindig a cég csinálta meg a bevallásos dolgaimat, vagy korábban egy kolegina. :D



2021. jan. 4. 14:32
 1/3 anonim ***** válasza:
69%
Az SZJA egységes 15 százalék
2021. jan. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
100%
A pénztár levonja az SZJA adót ön helyett és a csökkentett összeget utalja. Viszont a SZOCHO-t önnek kell megfizetni év végén, ami a kifizetett összeg 87%-ának a 15,5%-a. Vagyis elég bonyolult, jobb egy könyvelőt keresni.
2021. jan. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm...


menjenek a fenébe... 70ezer elmegy belőle... pffff :((((

2021. jan. 4. 21:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!