Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Krónikus betegségem után jár...

Krónikus betegségem után jár az adókedvezmény amit minden évben egy összegben szoktam visszaigényelni. Idén, 2021-ben most ez változott. Ebben szeretnék segítséget kérni. Hogy is van ez ?

Figyelt kérdés

“Változott a kedvezmény mértéke, ami a jogosultság hónapjaiban a minimálbér egyharmadának felel meg (száz forintra kerekítve).” Ezt írja a NAV.

Az én értelmezésem szerint minden hónapban amikor a betegség fennállt a minimálbér egyharmadának megfelelő összegre vagyok jogosult. Namost 167 ezer a minimálbér annak az egyharmada 55 ezer forint ez bruttó összeg . Eddig 8 ezer forint volt havonta. Lehet, hogy valami orbitális hülyeséget írtam úgyhogy, ha így van ne savazzatok.

Ti, hogy értelmezitek ezt ?



2021. jan. 25. 09:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak 2021-től változott. Szóval ha a 2020-as évre akarsz visszaigényelni, akkor még a régi rendszer alapján megy (minimálbér 5%-a).


2021-ben egyelőre még 161 ezer a minimálbér. Ennek a harmada száz forintra kerekítve 53.700 Ft. Nem ez a kedvezmény, hanem ennek a 15%-a, vagyis 8.050 forint.

2021. jan. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2021. jan. 25. 09:30
 3/13 anonim ***** válasza:

eddig úgy működött, hogy volt 100ezer béred, ennek volt az adója 15000, amiből levontad a kedvezményt.


Innentől a 100ezerből levonod a minimálbér harmadát, és csak a fennmaradóra fizetsz szja-t.

2021. jan. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ami csodás számításokat fog eredményezni ebben az évben, amikor nagy valószínűséggel 3 különböző minimálbérünk lesz :)
2021. jan. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
4, semmit nem befolyásol a változás, mert a január 1-én érvényes minimálbérhez köti a jogszabály.
2021. jan. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Erről tudsz valami konkrét linket? Mert az szja 29/e alapján nekem nem egyértelmű.
2021. jan. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

persze, szja tövény 3§, fogalmak, minimálbér...


Minimálbér: a törvény külön rendelkezésének hiányában is az év első napján érvényes kötelező legkisebb munkabér havi összege, kivéve az e törvény költségelszámolásra vonatkozó rendelkezéseiben említett mindenkori minimálbért.

2021. jan. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen, továbbítom majd a bevallás készítőjének :)
2021. jan. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2021. jan. 27. 06:58
 10/13 anonim ***** válasza:

#5 & #7 - az új közlönyben megjelentek szerinted változtatnak a fent leírtakon?


"Ahol jogszabály rendelkezése szerint valamely jogosultság megállapításának vagy felülvizsgálatának a tárgyév januárjában érvényes kötelező legkisebb munkabér vagy a garantált bérminimum az alapja, ott a kötelező legkisebb munkabér (minimálbér) és a garantált bérminimum megállapításáról szóló 20/2021. (I. 28.) Korm. rendeletben meghatározott kötelező legkisebb munkabér vagy garantált bérminimum alapján a jogosultságot 2021. február 28. napjáig ismételten meg kell állapítani vagy felül kell vizsgálni"

2021. jan. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!