Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a nav-nak akarok pénzt...

Ha a nav-nak akarok pénzt küldeni postán és kaptam egy sárga papírt azt hiszem csekk a neve akkor azt hogyan töltsem ki?

Figyelt kérdés
A bal felsô sarkában be kell írnom az összeget meg jobbra mellette is be kell írnom. Ez azt jelenti hogy kétszer kell beírnom UGYANAZT a számot amit be akarok fizetni?
2021. febr. 3. 16:36
 1/3 anonim ***** válasza:

NAV-tól csekket (sárga a színe) csak úgy kaphatsz, ha minimum az adóazonosító jeled "gyárilag" rá van nyomtatva. Másképp nem adnak ki csekket (tehát üreset soha).


Nem tudom milyen csekket akarsz kitölteni (nem látom). A NAV-nál nincs házipénztár, az Ő bankszámlájukat a Magyar Államkincstár vezeti. Tehát készpénzzel ilyen szinten nem foglalkoznak. Nekik vagy utalni lehet, vagy bankkártyával fizetni, vagy az általuk kiállított csekket postán feladni. Készpénzzel egyedül az adóhatósági végrehajtók foglalkoznak de ők is továbbítják azt a Magyar Államkincstárnak.

2021. febr. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Csak megbízóazonosító (befizetôazonosító) van rányomtatva.
2021. febr. 3. 17:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, minden postai befizetési csekk úgy működik, hogy mind a "Feladóvevény", mind a "Postai számlabefizetés megbízás" részét egyformán kitöltöd. A feladóvevény marad majd nálad, a másik része marad a postánál.


A megbízóazonosító (befizetőazonosító) nem egyezik véletlenül az adóazonosító jeleddel? Szerintem igen. :)


Ha nincs kitöltve a feladó (megbízó/befizető) rész, akkor azt is kitöltöd (kétszer).


Mindig annak az adózónak az adófolyószámlájára könyvelik fel a befizetést, akinek az adóazonosító jele fel van tüntetve a befizetőazonosítónál. Azzal párosítják össze függetlenül attól, hogy kinek a neve/címe van feltüntetve a csekken.

2021. febr. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!