Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Etsyn szeretnék elkezdeni...

Etsyn szeretnék elkezdeni árulni, mint magánszemély. Hogy működik a számlázás?

Figyelt kérdés

1. Le kell jelentsem, ha online számlázok?

2. A vevőnek kell elküldjem a számlát, vagy az Etsynek?

3. Az adózás automatikusan történik?


Igen, teljesen tudatlan vagyok a témát illetően, kérlek segítsetek.



2021. febr. 4. 20:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Mégis hogy akarsz magánszemélyként számlát kiállítani?


Ahhoz, hogy legális számlát állíts ki számlaképesnek kell lenni, azaz kell, hogy legyen bejelentett vállalkozásod (ev, bt, kft, stb).


Magánszemélyként kiállított számla érvénytelen.. és még meg is büntetnek miatta.

2021. febr. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%
katt a gyakori keresőjébe és kapsz jó pár hsz-t a kérdésedre. Szívesen.
2021. febr. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kattintottam. Nem találtam. Szívesen.
2021. febr. 4. 23:10
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

2. vok

Az baj, ha egyet sem találtál meg, de lehet, hogy én más gyakorit használok.

Az adózás topicban etsy szóra 9 db-ot, ha topic nélkül kerestem, akkor 4 oldalnyi írt ki, nem számoltam meg.

2021. febr. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ez elmondható a gyakori 95%ára.

Kb mindent meg lehet találni előző kérdéseknél, vagy a google-ön

2021. febr. 5. 23:05
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
2. vok: de akkor most hogy gondoltad? Leírom uazt, amit már 3x leírtam? Nem fogom leírni újra. Minek írnám le? Igen, vannak olyan kérdések, amelyeket már 5x, 125x - ez etsy-t pont nem 125x kérdezték meg. Nem egyszer volt, hogy érdekelt vmi, nem tettem fel új kérdést és vártam napokat 2 válaszra, hanem kerestem és rögtön kaptam 15 választ a kérdésemre.
2021. febr. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Remélem megérte a flegmázásod a lepontozást
2021. febr. 6. 20:56
 8/10 anonim ***** válasza:

Keresni kene egy konyvelot. Elso lepesben szamlakepesse kell valni, ehhez altalaban minimum egy egyeni vallalkozas kell, vagy ha nagyon esetlegesek az eladasaid, akkor adoszamos maganszemely, amennyiben a navnal csucsulo holgynek olyan kedve van, hogy megadja az adott tevekenysegi korre:)

Alapvetoen ha digit termeket arulsz, akkor az etsynek szamlazol, ha fizikait, akkor a vevonek.

Automatikus adozas alatt nem ertem, mire gondolsz, az adobevallast te vagy a konyvelod fogja megcsinalni, amikor aktualis.

2021. febr. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

2. vok

Nem vok flegma, Neked akartam segíteni. 4 napot vártál a válaszra, ahelyett, hogy fél órát rászántál volna a keresésre. Arról nem is beszélve, hogy uezt már más is, köztük én is, leírtam. 125x nem fogom leírni.


8#

Nekem esetleges eladásaim vannak, a nav-nál mindent megtudtam személyesen. A telefont javaslom még, ott is max-an felvilágosítanak. Nem puhatolóztam, körbeírtam, nem fogtam rá a szomszédomra, hanem konkrétan megmondtam, Meskát, termékkategóriát és beszéltünk. Szerintem még örült is, hogy törvényesen szeretnék eljárni.

2021. febr. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, csak azt nem minden tev.korre tudjak allitolag megadni. Plusz nekem a no eleg hanyagul magyarazta el, hogy mikor milyen nyomtatvanyon mit kell fizetni, szochorol stb. szo sem esett... Ezert nem javaslom a navra tamaszkodast felvilagositas ugyben, bar ha valaki tudja, hogy mit kérdezzen, akkor biztos egyszerubb.
2021. márc. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!