Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért ilyen magas az adó...

Miért ilyen magas az adó magyarországon?

Figyelt kérdés

#adózás #adó #k-betű
2021. febr. 20. 22:52
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Konkrétan melyik adóra gondolsz? Mert a nyereségadó az pl kifejezetten alacsonynak számít. Az áfa nyilván rekordmagas.
2021. febr. 21. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
Nekem tavaly a katás adózás nagyon nagy pénzt spórolt meg. Persze az áfa valóban magas.
2021. febr. 21. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
ÁFA, SZJA, őszintén én sem tudom hogy miért, azon kívül hogy a politikusbűnözőinknek legyen miből yachtozni, helikopterezni, meg magánrepölőzni, mert kb minden ami itt fejlődik az eu-s milliárdokból van, már ami abból marad annak is a meglopása után. De akkor hova megy a mi adónk?
2021. febr. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
Nem tudom, de bosszantó belegondolni, hogy mennyit adózok a jövedelmemből és utána még mennyi minden után amit megveszek/igénybe veszek. Ha utána számol az ember, rájön, hogy tulajdonképpen a semmiért dolgozik szinte...
2021. febr. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

Egyrészt elvonják a jövedelem 0,335-szörösét (ha nem szültél aznap senkit aki a jövőben majd ingyen dolgozik), aztán a maradék 0,27-szeresét. Azaz több, mint a jövedelmed felét lenyúlják, ezen felül a munkáltatót is terhelik adók a foglalkoztatásod miatt, azaz további 18,5%-ot keres rajtad a téeszfőnök. Ami adókat pedig a vállalatokra vetnek ki, azok beépülnek az árakba (lásd tranzakciós illeték, különadók), így végül azokat is te fizeted meg amikor vásárolsz, persze azok 1,27-szeresét.


Aztán ez a sok sarc elveszíti közpénz jellegét amikor valamelyik féreg közbeszerzést nyer hogy nemműködős közvilágítást létesítsen meg építhessen nekem egy nyolcvanadik stadiont amiből egy is több mint elég. De remélem hamarosan nagy haszna lesz a nem világító lámpavasaknak is.

2021. febr. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%
#3: Térj át gyengébb szerre, vagy/és józanodj ki. Talán kevesebb hülyeséget írsz...
2021. febr. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
5#: Te még sokra viheted, feltéve hogy leállsz a drogokról és a piákról!
2021. febr. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
19%
#5 - elég sok helyen hibás a számításod, de a lényeg átjött :)
2021. febr. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!