Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha paypalra jön nekem külföldr...

Ha paypalra jön nekem külföldről egy kis bevétel, akkor azt is adóznom kell?

Figyelt kérdés
Pl pixabay-en (ahová ingyen jogdíjmentes saját készítésű képeket lehet feltölteni) és néha 5 meg 10 dolcsikat küldözgetnek paypalra lelkes emberek, akkor azt ha Magyarországi számlára átutalom ami tegyükfel összegyűlt, azután is adóznom kell, vagy hogy is van ez?, mert pl ha saját zenéket is lehet feltölteni amit úgyszintén ingyen lehet letölteni és felhasználni videók alá, de ez nem egy válalkozás vagy akármi online munka, ami havi jövedelmet hoz, mert én árulom azokat. úgy mond van aki meghívna egy kávéra a képemért vagy zenémért, amit ő letöltött vagy mert értékeli.

#adózás #PayPal #Külföldi bevétel #Utalás paypalról
2021. febr. 25. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
11%
Asszem evi 600000 forint alatt nem kell adozz. De lehrt hogy az erre nem vonatkozik. Felette mindnkepp adozz!
2021. febr. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

Jogilag-adószámos magánszemélyként adóznod kéne

Gyakorlatban, kutyát nem érdekli

2021. febr. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
27%

Nem értem az első minek van lepontozva.... Igaza van. Ha meghaladod

600.000ft-t akkor adóznod kell. Erre van pl a Kata. Ugye annak a havi adója 50.000ft 50.000×12=600.000Ft. ezért kell 600.000 után kötelezően át menni katába annak a kerete 12M Ft ha azt túl léped akkor megint a kövi adózási forma stb stb...


Gyakorlatilag meg nem fog veled senki foglalkozni. Mivel azt te egy számláról utalod egy másik számlára. Egyébként az lenne a legegyszerűbb ha csinálnál egy revulot kártyát online kiküldik postán ingyen. Az itthoni bankoknak köze nincs hozzá meg az itthoni dolgoknak semennyire. Viszont bármelyik ATM-be le veheted róla a pénzt, annyit amennyit te állítasz be.

2021. márc. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
4, inkàbb meg se szólaltál volna
2021. márc. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ne zavarjon hogy itt mindenki /4 észlény, ebből is látszik hogy sugárzik az értelmed még ezt se tudod értelmezni... S tudod kit csitícs, ehhez semmi jogod!
2021. márc. 5. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Na most már nem mert megjött az 5. Válasz...utána /6 stb stb. Gyakorlatilag magadat csitítottad el...
2021. márc. 5. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!