Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Németország, e-kereskedelem....

Németország, e-kereskedelem. Nem Amazon, és nem Ebay-en. Nem rendelkezek saját árukészlettel. Az árukészletet "Dropshipping", cseppszállítással foglalkozó cég raktározza, és a postázást is a cég végzi. HÉA, vagy Adóbevallás?

Figyelt kérdés

HÉA azonsító, vagy adóbevallásban "kereskedelmi tevékenységböl" származó bevétel? Melyik szükséges hozzá?

Pl.:A terméket én meghirdetem egy közismert kereskedelmi platformon. A termékért 100 eurot kérek. Egy magánszemély megveszi. Én a cseppszállító oldalán beirom a vevö szállítási cimét, majd kifizetem a cseppszállító részére a termék árát, pl.:80 eurot. Az árrés 20 euro, mely az "én bevételem, hasznom". A cseppszállítónak a vételárában benne van az adó, leadózik az én megrendellésem után.


És itt akadtam el. Sok-sok oldalon rákerestem, de nem egyértelmü, hogy arra a 20 euro "bevételre" melyik adózási formát kell alkalmaznom.

HÉA, vagy az éves adóbevallás?


Németországban lakom, kereskedni is itt szeretnék.



2021. febr. 28. 23:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Az ottani adójogszabályokat itt kevesen fogják ismerni...

Német fórumon próbálkozz! Pl gutefrage.net

2021. febr. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Ott is kiirom.
2021. febr. 28. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!