Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Laktózérzékenység miatti...

Pisti5356 kérdése:

Laktózérzékenység miatti adókedvezményt csak a pozitív kilégzéses teszt vagy a genetikai teszt után lehet igényelni?

Figyelt kérdés
A kislányom sajnos ilyen tüneteket "produkál", kapott is gyermek gasztroenterológiai igazolást az ovis étkezés miatt, de sajnos a teszteket a covid miatt jelenleg nem csinálják. Szóval orvosi igazolás van, de teszteredmény nincs.

2021. márc. 1. 12:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kislányod laktózérzékeny, akkor teljesen mindegy, hogy milyen igazolásod van, te nem veheted igénybe az adókedvezményt, csak ő, ha lesz szja köteles jövedelme.
2021. márc. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jár az adókedvezmény, két közvetlen kollégám is igényli a laktózérzékeny gyermekek után, csak Ők már évekkel korábban elvégeztették a teszteket. Sajnos ezt mi most a covid miatt nem tudjuk.
2021. márc. 1. 16:26
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor a kollégáid jogtalanul veszik igénybe. Ha jót akarsz nekik, akkor szólsz, hogy ne csinálják.
2021. márc. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

NAV tájékoztató:


"A személyi kedvezményt az veheti igénybe, aki a súlyos fogyatékosságnak minősülő betegségekről szóló kormányrendeletben említett betegségben szenved, továbbá, aki rokkantsági járadékban vagy fogyatékossági támogatásban részesül."


"A személyi kedvezmény igénybevételének további feltétele, hogy a súlyosan fogyatékos magánszemélynek legyen összevont adóalapba tartozó jövedelme, amely után adót kell fizetnie.


Adóköteles jövedelem hiányában a személyi kedvezmény nem érvényesíthető, és arra sincs lehetőség, hogy a valaki emiatt másnak, például szülőnek, házastársnak átadja a kedvezmény igénybe vételének jogát."


Kollégák jogtalanul veszik igénybe!!!! Nagy gondok vannak kilátásban náluk!

2021. márc. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az volt a kérdés, hogy lehet e igényelni a teszt nélkül a covid helyzetben, de ezt úgy elvitted más irányba, hogy ezen a fórumon tuti nem kapok már rá választ. Hát ha esetleg segíteni akartál, akkor nem sikerült.
2021. márc. 2. 05:07
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

Hidd el, ezzel többet segítettem mint gondolnád. De majd gondolj vissza ezekre a sorokra, amikor 5 évre visszamenőleg büntetőkamatokkal növelten kell visszafizetnetek az összeget (lesz vagy 7-800 ezer forint vagy akár több is). Akkor is érezd úgy, hogy nem segítettem.

Amúgy, hogy a csökött agyadnak megfelelő válasz is legyen: szakorvosi igazolás kell az állapotról az adókedvezményhez. Ez nincs teszthez kötve, orvosa válogatja, hogy mire adja meg. Nekem elég volt egy H2 kilégzéses teszt hozzá, más nem kellett.


Ettől függetlenül remélem megfogadod a hozzáértők tanácsát és nem fogod igénybe venni jogtalanul a kedvezményt. Sőt, remélem a kollégáidnak is szólsz, hogy jogsértő, amit csinálnak és nagyon drága mulatság lesz nekik, ha kiderül mindez.

2021. márc. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ok, annyit helyesbítek, hogy emelt családi pótlékról van szó, ezt rosszul írtam. Viszont közbe a csökött agyammal utánajártam, hogy ehhez kell a teszt, és mivel most nem csinálják a covid miatt, hát így jártunk. Nyilván félrevezető volt, hogy adókedvezményt írtam, de akkor se az érdekelt, hogy a kollégáimnak szólni kell, hanem hogy mi van a covid miatt. Ha ezt is beleírod az első válaszba, és utána a többit, akkor nagyon szépen megköszöntem volna, De persze hogy ideges lettem, mikor a gyerekemről van szó, és azt kell olvasnom utána is hogy a kollégáim jogsértően adóznak. A pontatlanságért elnézést, az utolsó választ pedig köszönöm. Szép napot.
2021. márc. 2. 07:43
 8/9 anonim ***** válasza:
Én kérek elnézést, hogy a kérdésedre válaszoltam, nem arra, amire gondoltál. A kollégáidat pedig te hoztad példának, mi csak reagáltunk rá.
2021. márc. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Már tudod a választ? Én voltam kilégzéses teszten de az kínzás egy laktózérzékenynek.
2021. ápr. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!