Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az építményadót nevezik...

Az építményadót nevezik kommunális adónak?

Figyelt kérdés
Kecskeméten lakásom eladtam és házat vettem, ezt be kell jelenteni az önkormányzatnál? És fizetni adót?
2021. márc. 2. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A kommunális adó más!
2021. márc. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A kommunális adót jelenteni kell az önkornyzatnak, ha változás áll be. Építményadiot valszeg nem kell fizetned.
2021. márc. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Kecskeméten lakásom eladtam és házat vettem, ezt be kell jelenteni az önkormányzatnál? És fizetni adót?"


Nem tudjuk, hogy Kecskeméten milyen helyi adókat vetett ki az önkormányzat. Ez országosan teljesen eltérő is lehet. Érdeklődd meg, hogy náluk van-e ingatlan után helyi adó, vagy egyéb más, ami Téged érinthet.


Maga az a tény, hogy eladtál és vettél ingatlant, önmagában nem tartozik az önkormányzatra. Csak ha vetettek ki rá helyi adót.

2021. márc. 3. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy ha benne laksz, akkor nem kell fizetni adót utána!


Csak ha kiadod, vagy másként hasznosítod.


De tényleg a legjobb, ha megnézed a helyi rendeleteket.

2021. márc. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!