Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes üzletek számlái, nem kerülnek be a NAV rendszerébe? Főleg egyszerűsített számlát kibocsájtóknál fordul elő. 4.hótól ezek is bekerülnek majd?

Figyelt kérdés
2021. márc. 9. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert 03.31-ig még türelmi idő van.
2021. márc. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Úgy tudom a türelmi idő nem erre vonatkozik, hanem arra, hogy a magánszemélyeké és külföldieknek kiállított számlák nem kerültek bele. Viszont itt belföldi adószámos vevőről van szó.

Lehet persze pénztárgéppel bekerül valahogy, csak én mint vevő nem tudom lekérni valamiért. Ami azért rossz, mert hosszú számlaszáma van némelyiknek..

2021. márc. 9. 11:26
 3/5 anonim ***** válasza:
67%
Nem teljesen jól tudod. A pénztárgéppel kiállított egyszerűsített számlákra is vonatkozik többek között (pl benzinkút, posta, stb). De igazából a lényeg az az, hogy vannak, akik még a 2.0-s sablont használják. Jnauár 4-től van a 3.0, de annak használatára adtak haladékot március 31-ig.
2021. márc. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Oké köszi! Szuper.
2021. márc. 9. 11:44
 5/5 anonim ***** válasza:
58%
A pénztárgéppel kiállított számla nem minősül nyomtatvány alkalmazásával kibocsátott számlának és a számlarendelet alapján számlázó programmal kiállított számlának sem, ezért nem vonatkozik rá az adatszolgáltatási kötelezettség.
2021. márc. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!