Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lakás eladás és vásárlás után...

Lakás eladás és vásárlás után milyen költségekre számíthatok?

Figyelt kérdés

Van egy 30 éve vásárolt ingatlanom. Most el szeretném adni 30 millió forintért, és venni szeretnék kb 26 millió forintért egy másikat.

Próbáltam utánajárni, de nem teljesen tiszta. Elvileg illetéket és adót kellene fizetni, de ha jól értem, akkor az én esetemben illetéket nem kell fizetni, viszont az adót nem tudom. Ebben szeretném a tanácsotokat kérni. Köszönöm!

Az egyéb költségeket tudom (ingatlanos, ügyvéd, és a sok apró költség az átírásokhoz, stb.)



2021. márc. 20. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Adót nem kell fizetned. Több mint öt éve megvan már az ingatlan, utána nulla az adó része.
2021. márc. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Fsms ***** válasza:
Adót, illetéket nem kell fizetned.
2021. márc. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Adó és illeték nincs.


Az ügyvédi költség szokott lenni mondjuk 50 ezer forint körül. A bútoraid átszállítása fog még pénzbe kerülni egyik helyről a másikra, esetleg oda új bútorok vásárlása. Ezen kívül az új ingatlanra talán kell költeni felújításra pár millió forintot.

2021. márc. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. márc. 20. 13:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Mivel 30 éve a tulajdonodban lévő ingatlant értékesítesz, ezért az SZJA törvény szerint már nem kell a kapott bevételből jövedelmet számolni, tehát sem bevallani nem kell, sem SZJA kötelezettséged nincs utána.


Vagyonszerzési illeték:

Cserepótló vételről beszélünk. Mivel a vásárolt ingatlan értéke alacsonyabb, mint az eladott ingatlan értéke, ezért nincs illeték-fizetési kötelezettség abban az esetben, ha a régi ingatlant az új ingatlan vásárlását megelőző három éven belül adtad el, vagy a régi ingatlant az új ingatlan vásárlását követő egy éven belül adod el.

2021. márc. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!