Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » E-szja alatt magzati adókedvez...

E-szja alatt magzati adókedvezmény és családi adókedvezmény visszaigénylés hogy megy?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos pár hiba miatt a magzati adókedvezmény egyáltalán nem lett érvényesítve a fizetésből a munkáltatónál.

A születést követően pedig az én hibámból egyáltalán nem lett érvényesítve a családi adókedvezmény. 2. gyerekről van szó aki február 17-én született.


Le tudná írni valaki, hogy az eszja oldalon ezt hogy tudom érvényesíteni a bevallásnál?

Tehát magzati

Illetve a 2 gyerek közül a 2.-nál a családi adókedvezmény erre az 1 hónapra.


Előre is köszönöm ha segít valaki.


2021. ápr. 7. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:
A gyakori mezőknél ott van a családi kedvezmény. Arra rákattintasz, hozzáadod, értelemszerűen kitöltöd az adatokat, megadod a visszaigénylési adatokat és beadhatod.
2021. ápr. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem vagyok könyvelő, azért kérdeztem mert számomra nem egyértelmű, hogy mit hova kell írni.
2021. ápr. 7. 15:34
 3/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ennyi infóból még könyvelőként sem tudom megmondani, hogy hova mit írj. Ismerni kéne a számokat, meg pl a párod bevallása, hogy az hogy lett kitöltve.

De ha konkrétan megmondod, hogy melyik sor kitöltése nem világos, akkor megpróbálok segíteni.

2021. ápr. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Igazából az se világos milyen számok kellenek.

A fogantatás 91. napjáról kiállított dátum: 2020.09.05

2021.02.17-én született.

2. gyerek.

Párom gyed-en volt/van az 1. gyerekkel. Még neki se küldük be a bevallást, a kedvezményeket én szoktam igénybevenni (kivéve a családi pótlékot)


Egyéb számokat privátban tudok átküldeni, illetve ha megmondod milyen mezők értékei kellenek, azt is átküldöm.


Köszönöm, hogy segítesz.

Nem vagyok hülye ember, de az adóbevallásból én csak annyire vagyok képes, hogy max a cégtől kapott adatokat beírogatom, bár az eszja alapján az se kell csak max ellenőrizni a számokat. Így nem tudom megírni, hogy milyen sorok kitöltése nem világos, mert nekem tényleg totál kínai az egész.


Gondoltam rá, hogy felhívom a navot, vagy megkeresek egy könyvelőt és fizetek érte, bár azt se tudom mennyi a visszaigényelhető összeg, lehet meg se éri az egész utána már.

2021. ápr. 7. 16:03
 5/6 anonim ***** válasza:

320, ha volt annyi adód, járulékod (feltételezve, hogy az első gyerekre nem érvényesítetted év közben, mert ha igen akkor csak 80). 5 ezerért meg szoktunk csinálni már ilyen bevallást kb. Bár ahogy látom a fogalmak kicsot össze vannak keveredve nálad.

Este leszek gépnél, majd írok akkor.

2021. ápr. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, írtam privátot, az a legtisztább.
2021. ápr. 7. 19:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!