Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha el használtam a KATA...

Ha el használtam a KATA keretet, de a bevételem nem lesz több mint 20millio, akkor melyik adózási forma a legjobb?

Figyelt kérdés
Tehát a KATA keretet el használtam, viszont nem lesz nagyon nagy, maximum 20 millió az éves bevételem. Akkor melyik lenne a legjobb? KFT? Nagyon sok a kiadás más adózási formánál az a baj.

2021. ápr. 8. 22:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Van az az eset, amikor még 20 milliónál is a kata érheti meg a legjobban. Jó lenne ismerni az egyéb körülményeket, úgy lehetne normális tanácsot adni.

Az nem opció, hogy csináltok egy katás bt-t esetleg, ahol te kültag vagy, valaki pedig katás beltag?

2021. ápr. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Katas BT. ben is gondolkodtam, de a konyvelom azt mondta, hogy ugyanaz mint a sima EV. Megint neki fogunk futni egyébként ennek a beszélgetésnek, mert sajnos annyira nem értek Én hozza.

A 40%-os büntető adó ellenére valakinek megéri? Pl?

Nekem vannak termekeim, mondjuk legyen 30eFt maga a termek, de a besz. ár a nagy tétel miatt 15eFt. Nagyon könnyen elérem a KATA keretet. Viszont ha ráraknam a 27%-os ÁFA-T nyilván nem vennék meg, vagy nem annyian. Plussz még ha más adózási formában vagyok, akkor jövedelemadó, nyereség, ilyen olyan adó. Milyen információra lenne szükséged?

2021. ápr. 8. 23:19
 3/19 anonim ***** válasza:
93%

Igazából ehhez bele kéne nézni teljesen a könyvelésedbe és számolgatnom. Az ilyen szintű adótanácsadás nem igazán gyakorikérdésekes téma.

A katás bt-t úgy gondoltam, hogy megmaradna az ev-d és mellette a bt. Akkor már 24 milliós keret lenne és csak minimálisan lenne több költséged havonta.

2021. ápr. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Igazad van, ez kicsit összetettebb téma, de máris kaptam egy jó tippet tőled. Azt mondod, hogy minimálisan lenne csak több a költségem, ami már sokkal jobb így is, mint amit számolgatott a konyvelom. Igazabol, ha 100-150ezer Ft lenne a költség havonta, meg az is bőven jó nekem. Mert most ugye 50ezer cakkumpakk.

Ezt holnap át is fogom beszélni a konyvelővel bővebben amit most javasoltál. Én nézegettem a KATA Bt., de azt már írtam, hogy erre mit mondott. Viszont akkor lehet, hogy teljesen más így ahogy Te mondod.

Ha duplázva lenne a keret, az már bőven jó lenne.

2021. ápr. 8. 23:42
 5/19 anonim ***** válasza:
13%
ez van. a KATA nem arra lett kitalálva, hogy a fél ország ezt használja. ha nem férsz bele, akkor nem férsz bele és adod áfásan a terméked. ha meg így nem veszik meg így jártál
2021. ápr. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Ez aztán hasznos válasz volt, köszönjük.
2021. ápr. 9. 00:02
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
A KATA inkább szolgáltatásra jó, kereskedelemre nem. Könyvelőddel beszéd át a dolgot.
2021. ápr. 9. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, 3, viszont katás ev-ként csak munkaviszonyos lehet a bt-ben, mert többes Kata kizárva.


Kérdezz rá az átalányadóra a könyvelőnél.

2021. ápr. 9. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
#8 - így van, ezért is írtam, hogy a beltag legyen katás.
2021. ápr. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
52%
20 milliós bevételből csak futja egy adótanácsadóra és könyvelőre...
2021. ápr. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!