Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Elvihet az áramszolgáltató...

Elvihet az áramszolgáltató egy tartozást a nav-ig?

Figyelt kérdés
Ma kaptam egy értesítést e-mailben a NAV-tól, amiben arra kérnek hogy fizessem be a hátralékomat, de sajnos az ügyfélkapuba nem tudok belépni már egy jó ideje. Nem tudok semmi tartozásról csak erről ami 20.000ft volt az áramszolgáltatónak, de már ki lett kapcsolatva, mert nem otthon élek.

2021. ápr. 11. 07:15
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Megnéztem az émász oldalán és még fenn van a 20.000ftos tartozásom. Most akkor a NAV felszólított arra hogy fizessem be az emasznak vajon vagy most a Navnak ke befizetnem? Sajnos megkérdezni nem tudom, mert hétvégén nincs ügyfélszolgálat
2021. ápr. 11. 07:37
 2/12 anonim ***** válasza:

Mi van az emailben?

Elvileg le van irva mit hogy kell

2021. ápr. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Dokumentum típusa: Végrehajtás/hátralékkezelés


Ennyi van leírva, de ahhoz,hogy eltudjam olvasni az üzenetet be kellene lépnem az ügyfélkapuba, de mivel nem tudom a felhasználónevem így nem tudom megnézni.

2021. ápr. 11. 08:05
 4/12 anonim ***** válasza:

[link]


Itt írnék egy üzenetet, hogy nem tudok belépni ezért és ezért.

Ilyen email jött, de a fenti hiba miatt nem tudom elolvasni.

Regisztrált email cím, név stb stb


Aztán majd csak válaszolnak, hogy mit kell tenni hogy beléphess.

2021. ápr. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Fsms ***** válasza:

Próbáld meg a nevedet beírni a felhasználó névre hátha. Régen az volt.

Amit írsz kicsit fura, a nav nem szokta behajtani a közüzemi lemaradást.

Ha tényleg Émász, akkor ha felmész a web lapra ott is be tudod fizetni.

[link]

2021. ápr. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Írtam nekik üzenetet
2021. ápr. 11. 08:15
 7/12 anonim ***** válasza:
53%

Áramdíj hátralékkal a NAV nem foglalkozik, tehát biztos, hogy nem erről van szó.

A NAV kizárólag olyan hátralékkal foglalkozik, ami az államot illetné. Egy szolgáltatói tartozásnak az államhoz ilyen formán nincs köze.


Keletkezett valamilyen tartozásod. Magánszemélyek esetén kizárólag az egészségügyi szolgáltatási járulékot tudom elképzelni (TB).

Ezt akkor kell fizetni, ha nincs munkaviszonyod, vagy nem kapsz olyan ellátást, ami ezt "kiváltaná".

2021. ápr. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
5. Sajnos a nevem sem működik. Talán még adótartozásra tippelek, de nem volt sok kiesett időm. Lehet ezt akarnák behajtani?
2021. ápr. 11. 08:16
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

... vagy még azt, hogy a csalóktól kaptál e-mailt. Megint beindultak, és a NAV nevében is írnak e-mailt.


Ugyanis a NAV nem küld e-mailt. A NAV kizárólag személyesen, postai úton, vagy az ügyfélkapun keresztül kommunikál az adózókkal.

Az lehetséges, hogy az ügyfélkapuval rendelkező adózó a közigazgatási portálon keresztül kapjon értesítést arról, hogy az ügyfélkapus tárhelyére valamelyik állami szerv értesítést/iratot helyezett ki.


Milyen e-mail címről kaptad ezt a bizonyos e-mailt?

2021. ápr. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
ertesites@kozpontirendszer.gov.hu erről az emailrol kaptam, de viszont stimmel a Tb járulék kiesés. Mennyivel kell ELszamolnom havonta Tb kiesés esetén?
2021. ápr. 11. 08:24
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!