Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit jelent az, hogy egy adott...

Mit jelent az, hogy egy adott tevékenységi kör "bejelentés-köteles"?

Figyelt kérdés
Az "engedélyköteles"-t még értem, de ebben nem vagyok biztos. Jogszerűen szeretném a vállalkozásomat végezni; ezért is kérdezem.

2021. ápr. 17. 20:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Pont azt. Engedély ugyan nem szükséges, de be kell jelentened, hogy az adott tevékenységet végzed.
2021. ápr. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert az egyik tevékenység alá azt írták a cegalapitas.net alatt, hogy: "A tevékenységhez külön engedély NEM szükséges! A tevékenységhez bejelentés NEM szükséges!".
2023. szept. 22. 20:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Az általad említett esetben sem engedély, sem bejelentés nem szükséges. Felveszed a vállalkozásod tevékenységei közé a tevékenységet és csinálod.


Azért nagyon remélem, hogy nem ezen rágódtál 2 éven keresztül...

2023. szept. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

De, kb. 2 éven keresztül ezen rágódtam, de nem aktívan, hanem csak passzívan, hébe-hóba, mivel másnak dolgoztam, és nem a saját vállalkozásomat egyengettem (mivel még nincs is).


Ezek szerint, a vállalkozáshoz kötött...

2023. szept. 22. 23:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!