Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Eladhatom a nem használt...

Béem kérdése:

Eladhatom a nem használt mézet, cukrot, lekvárt?

Figyelt kérdés
Alapesetben őstermelő adhat el ilyesmit. De ha termelőtől (vagy boltból) vettem, nem üzletszerű célból, de mégis inkább tovább adnám, ennek van külön feltétele (az SZJA-s bevételkereten kívül)?

2021. ápr. 18. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem árulhatsz hivatalosan kaját. Háztartási mennyiségnek (gondolom nem veszel 500 mézet) meg alapból nincs üzleti jelentősége, add el a szomszédoknak feketén. Vagy mire gondolsz? Ha rendszeresen továbbertékesítenéd, azt nem lehet.
2021. ápr. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Erre gondoltam. És mi mondja ki, hogy nem adhatok el kaját (pl. a konzervet, amit vettem a boltban)?
2021. ápr. 18. 20:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Jelenleg a NÉBIH.

Ha pl. valaki talál benne egy döglött egeret, akkor tied a felelősség? Ez azért nem ugyanaz, mint a használt ruháid felrakni vaterára.

2021. ápr. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
53%

Most komoylan, cukrot akarsz eladni? A lekvárt még érteném (főleg ha te csináltad, boltból anynira azt sem), na de a cukrot? Egy kiló kristálycukor 200 ft. Mennyiért adnád hogy ne a boltban vegyék meg, hanem tőled, 60 forintért? Inkább dobd ki vagy add oda valami szeretetszolgálatnak, ennyi pénzért nem érdemes végigjárni az utcát, hogy kell-e valakinek.


Egyébként a covid miatti pánikbespájzolásból maradt meg a sok cucc, ugye?

2021. ápr. 19. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!