Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha valaki csak tőzsdézéssel...

Ha valaki csak tőzsdézéssel foglalkozik, akkor hogyan kell adóznia?

Figyelt kérdés

Most jelenleg egy cégnél dolgozom, de közben egészen jól belejöttem a tőzsdébe.

Elhatároztam, hogy megpróbálok csak ebből megélni. Van annyi megtakarításom, h kb egy évig megélek, ha éppen mégsem jönne be.

Pontosan hogyan történne az adózás, ha csak tradelnék?

Mi célszerű ilyenkor? Egyéni vállalkozás vagy ....

Köszönöm szépen a segítséget


2021. máj. 6. 15:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Sima magánszemélyként. Fizeted magad után a havi nyolcezres eü szolg járulékot, közben meg csinálod a tradelést, fizeted negyedévente az adóelőleget, ha kell, év végén pedig az szja bevallásban rendezed.
2021. máj. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ha az mnb által nem hitelesített helyen tőzsdézek, akkor ha jól tudom szochot is kell fizetni. Ezt is megtudom negyedévente/ évente magánszemélyként?
2021. máj. 6. 15:57
 3/3 anonim ***** válasza:
Persze, természetesen. Viszont akkor a 87%-os szabály jön be, mivel költségként nem számolhatod el a szochot.
2021. máj. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!