Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Táppénzes papír ezt semmissé...

Balage1939 kérdése:

Táppénzes papír ezt semmissé teszi?

Figyelt kérdés

Felmondtam,jelenleg táppénzen vagyok.Kaptam egy felmondó levelet amiben ez áll: "E körben felhívom szíves figyelmét,arra,hogy a munkából való távolmaradása a munkaviszony jogszerűtlen megszüntetésének minősül,mely kártérítési kötelezettslget von maga után."

Vagyis akkor kell e majd fizetnem,vagy elengednek a nélkül.



2021. máj. 7. 14:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha táppénzen voltál, arról értesítened kellett volna a munkáltatót.
2021. máj. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Már értesültek róla,2.hete vagyok táppénzen.

Április 18.-án írtam meg a felmondásom,de a romló állapotom miatt 20.-án már nem tudtam menni,ezzel tisztában van mindenki a cégnél.

És ma jött a pípír.

2021. máj. 7. 15:02
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Kérdés, hogyan mondtál fel.

HA azonnal hatállyal, akkor édesmindegy a keresőképtelenség, a jogviszonyod megszűnt, attól a naptól kezdve táppénz sem jár.

Ha van felmondási időd, akkor az le kell töltened. Nyilván ha beteg vagy, a keresőképtelenséget igazolnod kell a munkáltató felé. Az, hogy tisztában vannak vele, nem elég.

2021. máj. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kézzel írott formában kérték tőlel,amit meg is írtam és a felettesemnek oda adtam,ő továbbította.Ha minden igaz le kellene dolgoznom az 1 hónapot,mert most május 18.-áig van az,hogy megszűnik a jogviszonyom.(Igaz fizikailag képtelen lennék 1 napot is ledolgozni,nem hogy egy egész hónapot,de ez lényegtelen.)

Szóval midnenki tisztában volt a felmondásommal ami írásos formátumban került a vezetőséghez.

2021. máj. 7. 15:45
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

Felmondtal, van felmondasi idod. Tappenzen vagy jelenleg. Azt irod nem tudsz dolgozni.


Akkor szepen jelzed a munkaltatonak hogy a betegseged okan nem tudod ledolgozni a felmondasi idodet. Ok ebbe beletorodnek, mast nem is tehetnek. Te meg mondjuk 2hetente leadodod nekik a tp papirt. Aztan ha lejar a 30nap megszunik a munkaviszony.

2021. máj. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Értem,köszönöm!

Annyi,hogy a házi orvosom még nem akarja oda adni a táppénzes papírom(a 2 hetit),mert még folyamatban van néhány vizsgálatom a megyei kórházban.

Így sajnos nem tudok vinni papírt még.

2021. máj. 7. 16:03
 7/10 anonim ***** válasza:
28%
Akkor majd beviszed ha kiadja.
2021. máj. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Itt valami nagyon nem kerek. Ha felmondtál, és azt is tudják, hogy keresőképtelen lettél a felmondási időd alatt, akkor miért is küld egy felmondó levelet menet közben a céged? Ha minden korrekt volt a két fél részéről, akkor ilyen az életben nem történhet meg.


Nincs még valami a történetben, amit elfelejtettél megemlíteni... ?

2021. máj. 8. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem mindent leírtam ami történt.

Ez az utolsó bejegyzése a felmondási levelemnek.

Esetleg ha szeretnéd elküldhetem a dokumentumot,hátha akkor jobb rálátásod lesz.

2021. máj. 8. 12:10
 10/10 anonim ***** válasza:
Megköszönném, mert a részletekben bújik meg mindig az ördög. :)
2021. máj. 9. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!