Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mikor kötelező megbízási...

Mikor kötelező megbízási szerződés és teljesítés igazolás?

Figyelt kérdés

Idézek:


"A Polgári törvénykönyv úgy fogalmaz, hogy nem feltétlenül kell megbízási vagy vállalkozói szerződést írásban rögzíteni, hanem elegendő a ráutaló magatartás is.


A Társasági adó törvény ugyanakkor azt mondja, hogy a nettó 200.000 forint feletti megbízások esetén szükség van annak igazolására, hogy a szolgáltatás megrendelése valóban a megbízó gazdasági tevékenységét szolgálta. Továbbá, hogy nem sértette az észszerű gazdálkodás követelményét . E szabály alkalmazásánál az adóévben ugyanazon személytől ugyanazon jogcímen igénybe vett szolgáltatások ellenértékét együttesen kell figyelembe venni."


Nekem (mint Vállalkozó) törekednem kell nettó 200.000 forint felett, hogy legyen szerződés? Tehát kötelező vagy javasolt?

Nyilván jó ha van, de a ki nem fizetéstől nem tartok.



2021. máj. 9. 19:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, ez arra vonatkozik, ha a megbízó cég akarja költségként elszámolni az összeget, amit a szolgáltatásra költött. Vagyis a számla befogadójának kell elsősorban szerződéssel bizonyítani, hogy a vállalkozása működéséhez szüksége volt erre a kiadásra. Ha magánszemélyeknek szolgáltatsz, ilyesmire nem lesz szükség, ott elég a "ráutaló magatartás", cégek között meg amúgy is szokás szerződést kötni.
2021. máj. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor kötelezőnek nem kotelezo?
2021. máj. 11. 11:28
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha egyéni vállalkozó vagy, a társasági adó törvény eleve nem vonatkozik rád.
2021. máj. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!