Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Alanyi adómentesség esetén...

Alanyi adómentesség esetén sincs semmi pénzügyi kötelezettség ha valaki webshopon ad el letölthető (nem fizikai) terméket?

Figyelt kérdés
Persze ha csak nem éri el az évi 12milliot

2021. máj. 12. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen pénzügyi kötelezettség? Járulékot akkor is fizetned kell, illetve ha külföldi oldalon hirdetsz, akkor áfát is.
2021. máj. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

#1

Mármint a hirdetés díja után.

2021. máj. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

az alap 50 ezerre gondolsz?

De pl nem lenne hirdetés

2021. máj. 12. 21:07
 4/10 A kérdező kommentje:
Pl gondolok én az internetes kiskereskedelmi áfakulcsra vagy pl a termékek 27%-os áfájára (azt tudom hogy a termékek után nem kell mentesség eseten viszont a webshopra nem találtam semmi hasznos infót)
2021. máj. 12. 21:08
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja igen az 50ezret a Katát a értettem
2021. máj. 12. 21:09
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Webshopnál sincs áfakötelezettség, digitális termékek esetén sem.
2021. máj. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ertem köszönöm annyi kérdésem lenne még hogy ha külföldi személy vásárolna pl EU-n kívül akkor annak milyen vám díja van ha egyáltalán van?
2021. máj. 12. 21:54
 8/10 anonim ***** válasza:
6., ez igy hulyeseg. Van olyan dolog, ami utan nem, vagy csak kisebb az afatartalom (pl. Oktatas), de alapvetoen ott ugyanugy van AFA, nem a kornyezet hatarozza meg. Pl. szoftvereken es jatekokon is van, hiaba webshopon veszed, sot, hiaba digitalis termek.
2021. máj. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8

Alanyi adómentes vállalkozásról beszélünk.

2021. máj. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
79%

Könyvelőt keress meg és konkrétan a te kérdéseidre fog válaszolni, nem általános képet ad.


Alanyi áfamentes egyéni vállalkozó vagyok.

Amit én számlázok, azon nincs ÁFA, de én ugyanúgy kifizetem ha egy másik cégtől kapok számlát ÁFA tartlommal, mint a magánszemélyek.


Sem termékre, sem szolgáltatásra nincs ÁFA belföldön. Külföldről nem tudok nyilatkozni, mivel eddig nem léptem meg a terjeszkedést.

2021. máj. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!