Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az SZJA mentesség mi részletes...

Az SZJA mentesség mi részletesebben?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok és most érettségiztem és nem rég hallottam, hogy 2022-től a 25 év alattiak SZJA mentességet élvezhetnek. Azt tudom, hogy akkor ez egy bruttó 256,000-es fizetésnél ha lejön minden, akkor a nettó összeghez ami 170,000Ft volna, hozzá megy plusz 38,000Ft.

Ez nekem nagyon felkeltette a figyelmemet, mivel idén nyáron még diákmunkából szeretnék pénzt szerezni, viszont utána már rendes állandó munkából.

Ebben a témában csak annyi kérdésem volna, hogy ezt a mentességet igényelni kell? Vagy ez automatikusan jár?

Aki kicsit jártas, megértem, hogy egy ilyen kérdésre fogja a fejét, csak hát én ezt tényleg nemtudom, mivel nem igazán tanítanak hasonló dolgokat a suliban 😅

A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm.



2021. máj. 13. 18:12
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Jártas vagy fideszes körökben, avagy van kormánypárti magas szinten jegyzett ismeretséged? Akkor talán, de még akkor is bizonytalan.
2021. máj. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A munkáltató intézi.
2021. máj. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az első szerintem nem ide szánta
2021. máj. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bocs, 1-es vagyok, valóban nem ide szántam!
2021. máj. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A bérszámfejtők megoldják automatikusan majd, neked csak az utalás hangját kell hallgatni a telefonodon.
2021. máj. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha a törvényben a mentességhez meghatároznak nyilatkozat leadását a dolgozó részéről, akkor majd kell erről nyilatkozni, ha nem határoznak meg, akkor automatikusan fog menni és a bérszámfejtőkre hárul ennek figyelése.

Valószínűleg a második opció lesz, hiszen a személyes adataidból kinyerhető hozzá az információ, tehát a nyilatkoztatás ilyen esetben egy értelmetlen baromság lenne a kormány részéről. De hát láttunk sok értelmetlen baromságot már életünkben. :)


Még nem ismertek a részletszabályok, ezért érdemben válaszolni sem tudunk a kérdésedre (még). Majd év vége fele...

2021. máj. 15. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem a főnököm azt mondta, hogy ne reménykedjek abban, hogy majd megkapom, mert az azt jelenti, hogy a munkáltatónál marad, vagyis nem kell utánad befizetnie a bruttó fizetésedből mint adót. Ez is csak egy munkahelytámogatás a másik millió közt úgy néz ki, a te fizetésed ettől még nem fog növekedni.
2021. máj. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7


na, az ilyen munkáltatótól le is lépnék, aki ennyire féreg.

nem a munkáltatót illeti meg, hanem a 25 év alattit. ugyanúgy, ahogy a több gyereket nevelők is többet kapnak, nem a munkáltatónál marad.

2021. máj. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A 8-asnak igaza van, a munkáltatónak nincs is joga azt a pénzt a magáénak tudni.
2021. máj. 29. 13:03
 10/10 anonim ***** válasza:
Azok után, hogy az elején a profitorientáltsága miatt be se jelentett, hogy semmit ne kelljen utánam fizetni, nem csodálkozom. Bárcsak lenne alternatíva a környéken...
2021. máj. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!