Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi a különbség a készletes és...

Mi a különbség a készletes és költség számla között?

Figyelt kérdés
Mik azok amelyeket tudni kell ezekről? Miért kell így ezt a kettőt elkülöníteni mikor tudtommal rengeteg fajta számla van pl. 5-ös költség, 8-as ráfordítás, 9-es bevétel, 45-47 rövid lejáratú kötelezettségek stb.

2021. máj. 16. 15:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi is a kérdés?


Készletek: 2es számlaosztály, mérleg, párja meg 5-8 között bármi lehet eredményben.

2021. máj. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az a kérdés, hogyha beérkezés 2 ilyen fajta számla, akkor mi a 2 között a különbség?

Egy számlát nyilván kontírozni kell, de ezeket hogyan kell könyvelni? Létezik olyan, hogy egy beérkezett számla készletes vagy költség alapú legyen. Most csak a bizonylatra gondolok. Vagy miért különböztetik meg ezeket a cégnél?

2021. máj. 16. 19:17
 3/6 anonim ***** válasza:

Liszt és telefon pl.

Van a pék, neki a liszt készlet, a telefon azonnal költség.

A lisztet felkönyveli készletre, utána süt, és akkor kerül csak költségre. A telefon számla az azonnal költség.

A készletek kontírozása amúgy is egy kicsit nehéz terep tud lenni, több nyilvántartási mód miatt.


De előbb lehet át kéne nézned az elméletet a készletekről és a költségekről.

2021. máj. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi, így már közelebb állok a megoldáshoz. Számvitelnavigátoron vannak ezzel kapcsolatban anyagok.

Sejtettem, hogy kb. a tárgyi/nem tárgyi ráfordításokkal kapcsolatos. Fogalmakkal bajban vagyok. És ugye ha jól értelmezem, akkor maga a sütés is már egy költség? Azt hiszem személyi jellegű ráfordítás a K oldalon míg T oldalon meg készletcsökkenés...? De nem is zavarlak ezzel, elég ha tudsz ajánlani egy jó oldalt ahol bővebb infó van erről. Számvitelt tanultam, de eléggé izzadságszagú módon, elméletet nagyjából értem, de sablonfeladatokon kívül mással nem találkoztam és eléggé zavaros nekem mi miért van.

2021. máj. 16. 21:04
 5/6 A kérdező kommentje:

Bocsi javítom a 2. mondatom, mert kérdés lett volna. :D

Szóval:

"Számvitelnavigátoron vannak ezzel kapcsolatban anyagok?"

2021. máj. 16. 21:05
 6/6 anonim ***** válasza:

Lenni vannak. De a számvitel alapjai kellene elsőre újra, hogy az elmélet felélénküljön, és sorban.


A sütés miért lenne személyi jellegű? Ott az anyag költség fog megjelenni, mert kiveszi a lisztet, és felhasználja.

T51 anyag költség K2anyag készlet.(de mellé valóban lesz majd személyi jellegű is, bér és járulék, ennek az elszámolása pl vezetői szamvitelben volt e5m6/7 e6/7m5 a termékre, van értékcsökkenés T57 K139targyi eszköz)

De lehet készlet az áru, pékségnek az üdítők, amiket megvesz, semmit sem kell vele csinálni, oda 814 elábé megy szembe. T2 kóla K454szállító eladás T38 pénztár K91 árbevétel kivezetes T8elábé K2 kóla

2021. máj. 17. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!