Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » SÜRGŐS! SZJA-bevallásban,...

SÜRGŐS! SZJA-bevallásban, hogyan tudom visszaigényelni egy összegben a családi adókedvezményt?

Figyelt kérdés
Az SZJA-bevallásban szerepel a 2020-as évre vonatkozóan 400020 Ft családi adókedvezmény (mely egy gyerek után jött ki ennyire, 6*36670 Ft alapján, mivel 2020. júniusában befejezte a középiskolát). Ebből az összegből mennyit van jogosultságom visszaigényelni? Hol adhatok meg bármilyen bankszámlaszámot, amire utal a NAV? Egyáltalán kapok én ebből bármit is? Eddig havonta lett ez visszaigényelve, de most így nem tudom, hogy mi a teendő. Előre is köszönöm a segítséget!

2021. máj. 20. 21:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha van elég adóalapod (családi kedvezmény+járulékkedvezmény), akkor az egészre visszaigényelheted (bár gyanítom nem 6*36670-et akartál írni :)). A bevallás főlapján adhatod meg a visszaigénylési adatokat.
2021. máj. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Be kell írni a gyerek adatait és a jogosultsági hónapokat. Akkor a rendszer kiszámolja a visszaigényelhető összegeket.

Ha egy gyerek van, akkor 60.000 Ft lesz az összeg, amit visszakapsz. Egy gyerek esetén havi 10.000 Ft-tal több marad.

2021. máj. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sikerült?
2021. máj. 22. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!