Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért nem találom az ügyfélkap...

Miért nem találom az ügyfélkapumon a NAV által készített adóbevallás tervezetet?

Figyelt kérdés
Úgy tudom május 20 az elfogadás határideje!-még értesítést sem kaptam, hogy fogadjam el.

2021. máj. 24. 09:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha addig nem nyúlsz hozzá, automatikusan bevallásnak minősül.

Ha tudod a határidőt, miért nem néztél rá korábban?

2021. máj. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1 huszadika elött egy héttel utána néztem,semmit nem találtam, egész délután sz@rakodtam vele! egyszerű alkalmazott vagyok, nincs máshonnan jövedelmem.
2021. máj. 24. 10:36
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
És hol kerested? Eszja portálon?
2021. máj. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3 igen, ott is!elhiheted!
2021. máj. 24. 12:07
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha az eSZJA portálon nem találtad, akkor a NAV-hoz kellett volna fordulnod, ők tudtak volna segíteni. Bár a határidő lejárt, de még most is megkérdezheted tőlük. Mit veszíthetsz?

Elvileg ha alkalmazott vagy, rendes bejelentéssel és más jövedelmed nem volt, akkor elkészítették a tervezetedet és május 20-án bevallássá minősítették át, remélhetőleg ez is történt, így nem csúsztál ki a határidőből.

2021. máj. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én elhiszem, nem is kérdőjeleztem meg. És ha belépsz az eszja portálra, akkor mit látsz? Küldhetsz is akár képernyőképet róla, ha gondolod. Simán lehet, hogy nem voltál tavaly bejelentve, csak alkalmival max, azért nincs ott semmi.
2021. máj. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!