Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha ingatlant örököltem nem...

Ha ingatlant örököltem nem egyenesági rokontól, akkor mikor kell majd megfizetnem a 9% ingatlan örökösödési illetéket?

Figyelt kérdés
Ha eladtam? Vagy még előtte? Arra ilyenkor gondolnak, hogyha valaki örököl, de nem akarja eladni, viszont a 9%-ot nem tudja honnan előteremteni hirtelen? Pl valaki örököl egy 50 milliós lakást, nem akarja eladni, de nincs ~5 milliója kifizetni ezt?
2021. jún. 4. 12:05
 1/2 xswerdy ***** válasza:

a hagyatékit intéző közjegyző megküldi a NAV-nak, onnan majd jön egy határozat, hogy mennyit kell fizetni (azt hiszem 30 napon belül). Aztán lehet halasztást, vagy részletfizetést kérni. Ennek semmi köze az eladáshoz (illetve ha el akarod adni, akkor az lehet hivatkozás egy halasztott fizetésre, hogy akkor lesz pénzed).


Ha eladod 5 éven belül, akkor adót is kell fizetni egyébként (ha drágábban adod el, mint a hagyatéki végzés szerinti érték), azt majd neked kell bevallani az éves szja bevallásban.

2021. jún. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

" valaki örököl egy 50 milliós lakást, nem akarja eladni, de nincs ~5 milliója kifizetni ezt?"


Akkor lehet kérelmet benyújtani mérséklésre, halasztásra, részletfizetésre.

2021. jún. 5. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!