Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ingatlanvásárlás cégen kereszt...

Ingatlanvásárlás cégen keresztül, hogyan is van ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A jövőben tervezek Kft -t alapítani, 1 - másfél éven belül.


Na szóval, az egyik kérdés alatt olvastam még régebben egy olyat, hogy akinek van esze az úgy vesz házat, hogy irodaként / telephelyként vásárolja meg. Na ez most hogy is működik akkor? Létezik ilyen? Miért éri meg? Milyen feltételek szükséges hozzá?


Köszi :)



2021. jún. 7. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Működhet persze, meg lehet csinálni, létezik. Kelleni fog hozzá neked egy ügyes könyvelő, mert egyszer azt az ingatlant majd jó lesz kivenni a cégből és ha nem okosan csináljátok, akkor irdatlan pénzt kellhet fizetni állambácsinak.
2021. jún. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hm és ez mivel jobb mintha mint magánszemély vásárolnám? Gondolom azért a teljes költséget nem lehet levonni az adóalapból:D


Van ennek bármi feltétele a házra nézve vagy bármilyen lehet? Kertes, panel, stb.


Ilyenkor a rezsi is elszámolható költségnek vagy csak úgy mint amikor egy Egyéni Vállakozó a saját otthonát használja székhelyként és a rezsi X%át írhatja le költségként.


Ha valami hülyeséget írtam akkor javítsatok ki nyugodtan:D

2021. jún. 7. 11:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért jobb, mert el lehet számolni az écs-t, valamint egyéb költségeket is (rezsit is többek között). Az áfa még érdekes kérdés, ott sok dologtól függ, hogy el lehet-e számolni.

Bármilyen lehet a ház, erre nincs megkötés az észszerűség határain belül. Viszont arra figyelni kell, hogyha bárki lakhatás céljára használja ezeket az ingatlanokat, akkor ott már rengeteg egyéb más dolog képbe jön. Ezért mondtam, hogy ha ilyen terved van, akkor keress fel egy okos könyvelőt :)

2021. jún. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát igen lakhatás célból használnám:D


Igen úgy lesz, viszont mivel ez még csak terv a közeljövőben gondoltam előbb idejövök hátha valakinek van tapasztalata :)

2021. jún. 7. 11:59
 5/6 xswerdy ***** válasza:
100%

ha a cég veszi a házat, de lakásnak használod, akkor ha nem fizetsz a cégnek bérleti díjat, akkor ez egy adóköteles juttatás lesz (akkor is, ha részben székhelyként, részben lakhatásra használod). Ha meg bérleti díjat fizetsz, akkor a cégnél lesz ez egy adóköteles jövedelem.


Sokkal jellemzőbb, hogy a vállalkozáshoz használt ingatlant is a cégtulajdonos magánszemély veszi meg, és bérbe adja a cégnek. Így ugyan magánszemélyként keletkezik adóköteles jövedelem, ami 15%-kal adózik. Ha ennyivel több lenne a cég nyeresége, akkor meg először fizetni kellene belőle 9% nyereségadót, és amit meg kivesz a tulaj osztalékként, arra még osztalékadót is. Szóval még nem is célszerű nagyon baráti áron adni a cégnek bérbe. Ha már trükközni akarsz, akkor inkább túlárazottan add bérbe az ingatlant a cégnek (persze feltűnő mértékű ne legyen a túlárazás).

2021. jún. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert az egy bolond aki ezt csinálja.

Adocsalaskent laksz benne titokban mert hivatalosan nagy bukta.


A költségeket elszámolod de a villanyod annyival magasabb cegesen hogy ha havi egy ezrest nyersz sokat mondok, a gáz is, tehát akár évi 10e Ft od is lehet.


Majd el akarod adni jee felment az ára. Magánszemély esetén 0 az adod 5 év után , cegen osztalek, Tao meg mittudomen 10 milliót ha felmegy az ára akkor azt semmilyen értékcsökkenés nem pótolja.


Egy szóval baromság , van nekem irodám cegesen , bukás a köbön

2021. jún. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!