Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mikor aktiválják újra a tb...

Won123 kérdése:

Mikor aktiválják újra a tb kártyát?

Figyelt kérdés
Sziasztok,azt szeretném kérdezni ,hogy pár napja derült ki ,hogy letiltották a tb kártyámat ,mivel nem lett befizetve. Kértem részletfizetést ,de nem tudták ott megmondani ,hogy aktiválják-e az első csekk után vagy csak akkor ,ha a teljes összeget befizetem..Előre is köszönöm a válaszokat !

2021. jún. 10. 09:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Ha megkapod a részletfizetést, akkor egészen addig aktív lesz a kártyád, amíg határidőben befizeted a részleteket.
2021. jún. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem , köszönöm a választ! A NAV-nál nem tudták megmondani ,hogy mikor aktiválják újra a kártyát részletfizetéssel.Ott azt mondták ,hogy szerinte ,ha befizetem az eddigi összes elmaradásom akkor már biztos,hogy újra aktív lesz. Viszont most esélytelen ,hogy az egészet egyszerre kifizessem. Remélem igazad lesz és már a részletfizetésnél is aktív.
2021. jún. 10. 12:42
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha megkapod a részletet, akkor onnantól már nincs lejárt tartozásod, vagyis indokolatlan lenne a piros lámpa.
2021. jún. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint pedig nem aktiválják egészen addig, amíg a teljes elmaradást meg nem fizeted, ami a 408-as adónemen fennáll.

Úgy emlékszem, a jogszabályban ez áll benne. Nem tér ki a részletfizetésre. Ha a teljes összeget megfizeted, akkor lesz "zöld" az út az egészségügyben részedre. A NAV ezt azért nem tudja, mert a NEAK hatáskörébe tartozik a dolog. A NAV csak a részletfizetési lehetőséget tudja biztosítani, attól még a tartozás ott van, csak későbbi esedékességi időpontban kell megfizetned.


De ne legyen igazam...

2021. jún. 11. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha megkapja a részletet, akkor lekerül a tartozás a folyószámláról és részletekben fog rá visszakerülni havonta. Ergo nem lesz lejárt tartozása.
2021. jún. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hétfőn kiderül ,hogy kinek lesz igaza.
2021. jún. 11. 10:53
 7/11 anonim ***** válasza:
Sajna nem a NAV kapcsolja vissza, az EB működésére meg alig látni rá. Volt az elmúlt időben több köröm is velük (igaz más ügyben), de irgalmatlan lassan dolgoznak. Mondjuk magyar állampolgároknál lehet hogy jobb a helyzet, én külföldiekkel foglalkozom. Bicskanyitogató, hogy mekkora hátrányban vannak (milliós bérrel legálisan itt dolgozó emberekről van szó).
2021. jún. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Hétfőn kiderül ,hogy kinek lesz igaza."


Írd meg, mert én is kíváncsi vagyok rá...

2021. jún. 12. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ma sikerült ellenőriztetni a kártyát és kiderült hogy zöld. :) Szóval már érvényes a részletfizetés alatt is.
2021. jún. 14. 10:21
 10/11 anonim ***** válasza:
Én mondtam, hogy így lesz :P
2021. jún. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!