Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A munkavállaló és a megbízott...

A munkavállaló és a megbízott között mi a külömbség?

Figyelt kérdés

#megbízott #Minkavállaló
2021. jún. 15. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
munkaviszony
2021. jún. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A munkavállalót a munkáltató alkalmazza. Munkaszerződést kötnek és általában munkaköri leírás is van. A munkaadó a munkavállalót bejelenti, és fizeti utána a járulékokat, így lesz majd nyugdíja a munkavállalónak és TB ellátást is kap. Jah és szerződsé szerinti bért is kap a munkavállaló.

A megbízott, az meg Józsi bácsi, a szomszédom, akit megbízok, hogy 4000 forintért vágja le a füvemet, és a szegélyeket is rendesen csinosítsa ki. Mikor hazamegyek, megnézem, hogy a megbízást végrehajtotta-e, és olyan minőségben ahogy én kértem. Ha igen, átmegyek és kifizetem az öreget. De ebből az öregnek sem szolgálati ideje, sem nyugdíja sem egészségbiztosítása nem lesz. Csak ha külön fizeti magának a dolgokat...

2021. jún. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyik munkaviszonyos, a másik megbízási jogviszonyos.

Egyikre a munka törvénykönyve vonatkozik, másikra ptk.

Más adózás, más feltételrendszerek, más szerződési feltételek.

2021. jún. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A 2-es nem teljesen igaz, a megbízási díj függvényében létrejöhet biztosítási jogviszony. Nyilván ha magánszemély bíz meg magánszemélyt, akkor arról senki se fog tudni, de ha a megbízó egy cég, akkor nagyon hasonlóan jár el a megbízási díj kifizetésekor, mint a munkabérnél. Tipikusan lehet megbízás takarítás, fordítás, grafikai tervezés, vagy én pl népszámláló voltam megbízásban.

Munkaviszonynál alá-fölé rendeltség van, megbízásnál egyenrangúak a felek, és a munkavégzéshez a megbízott általában a saját eszközeit használja.

2021. jún. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!