Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jövő hónaptól az 1 dolláros...

Jövő hónaptól az 1 dolláros eBay cuccokra 399ft+áfa lesz az adó?

Figyelt kérdés

Tehát rendelek valamit 294ft-ért és a vám drágább mint maga a termék? Vagy valamit félre értek?


[link]


2021. jún. 17. 09:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Bizony.
2021. jún. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%
Hasonlót idehaza is kifoghatsz. Pl.: Melómhoz kellett egy eszköz. Az ára 500 körül volt. De a legolcsóbb futár is +1000 forintért hozta el.
2021. jún. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen

A 294 +27% áfa + 399 Ft ügyintézés... Persze csak online ügyintézés esetén. Amúgy drágább.

2021. jún. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Mindenre kell afat fizetni, 399 pedig a vamkezeles koltsege, amit fizetni kell fuggetlenul attol hogy az afat mar a webshopon fizetted vagy a vameljaras kereteben.
2021. jún. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
72%

Én csak azt nem értem, honnan fogják tudni a vámon hogy mennyi a cucc értéke, ha általában ezek az ebayes eladók ilyen egy centet meg két centet szoktak a csomagra írni értéknek. (Gondolom így olcsóbb nekik feladni.)

Ki fognak bontogatni mindent és megsaccolni az értéket? Ez elég abszurdnak és kivitelezhetetlennek tűnik.

2021. jún. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%
Nem, de ahogy eddig is kötelezően csatolni kell egy fizetési bizonylatot...
2021. jún. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%
Életemben nem találtam ilyesmit ebayes tucatcsomagokban.
2021. jún. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
22%
A fizetési bizonylatot ugy hogy kinyomtatod a weboldalt? ;) Atutod a szamot html-be es csa
2021. jún. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%

Nem. Az átutalást vagy kártyás fizetés bizonylatot.

Atutni nyilván bármit át lehet - az afacsalas 2012 óta bűncselekmény nem szabalysertes. Groteszk módon 3 évig terjedő szabadsagvesztessel büntethető. Biztosan megeri pár száz forintért...

2021. jún. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
57%

Én tényleg nem értem. Ebayen nem utalgatunk, megoldja a weboldal a paypal összekapcsolásával, egyetlen gombbal. A csomagon sehol nincs nyoma annak hogy milyen formában történt a fizetés és hogy mennyi volt, de nyilván paypal-en keresztül, mert ezt fogadja el az ebay. A paypal fiókba pedig nem nyúlhatnak bele Magyarországról, senki nem tudja ellenőrizni hogy ott milyen pénzmozgások vannak. Azt meg kétlem hogy külön fogják kérvényezni a paypal központban a magyar vámosok hogy járjanak utána 400 forint miatt, hogy történt-e egy egydolláros vásárlás az ő rendszerükön keresztül.

Szép és jó hogy hoznak egy új jogszabályt, de én valahogy nagyon nem látom hogy ez hogy tud működni a gyakorlatban.

(Mint a szaporítók elleni új jogszabály. Gyakorlatilag nem változik tőle semmi, mert pont azokra nem vonatkozik akik ellen hozták.)

2021. jún. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!