Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Normális "naprakész" adózási...

Normális "naprakész" adózási tankönyv, szakkönyv, ami pongyolábban fogalmaz a törvényeknél létezik?

Figyelt kérdés

Adótanácsadó záró szóbelire készítem össze az anyagot. 2021es kiadás amiben 2003.evi xcii törvényre hivatkozik, mint MO jogforras.... Sírok kb. Illeték is hiányos benne, nem évközi változás hiányzik belőle, hanem már előző évi elő változás is.

Használható szakkönyv létezik, vagy engedjem el?


2021. jún. 23. 10:08
 1/9 A kérdező kommentje:
Herich felé legalább a januári állapotot bemutatja?
2021. jún. 23. 10:11
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi a baj azzal hogy 2003as torvenyre hivatkozik? Hivatkoznak ennel regebbire is. Akkor kell uj verzio egy torvenybol ha valtozott.
2021. jún. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az art már 2017 évi, és véletlenül már három részre szakadt. Csak ennyi a probléma.... Art air avt van a 2003as törvény helyett...
2021. jún. 23. 13:12
 4/9 anonim ***** válasza:

"2021es kiadás"


Mármint milyen kiadvány ez? Egyébként persze, jó a Herich György-féle könyv, de én inkább az írásbelire gyakoroltam belőle. A záró szóbelire konkrétan a törvényt tanultam leginkább, mert a közkézen forgó "kidolgozott tételek" valami borzalmasan gyenge minőségűek, szerintem meg is buktam volna, ha abból magolom be a kidolgozók tárgyi tévedéseit. De persze az is járható út, hogy kidolgozod magadnak a konkrét tételekre a konkrét válaszokat (ebbe belekezdtem még a felkészülés elején, de nem volt hozzá idegzetem). Egyébként a NAV információs füzetei marhajók, és lefedik a komplett szóbeli kb. 80%-át.

2021. jún. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ez az adóismetetek c könyv. 2021 április zárással.

Magamnak dolgoznám ki a tételt, kozkezen forgót nem használok. De ha az első tétel anyagában ilyen hiba van, hát mi lehet még benne, pl áfa vonzatban

2021. jún. 23. 15:37
 6/9 anonim ***** válasza:
Azt a kiadványt nem ismerem. De mint írtam, semmi sem jobb, mint a jogszabályok. Időt tudsz valamennyit spórolni a NAV információs füzeteivel, de ennyi. Az áfa esetében még nincs is akkora gond egy régebbi anyaggal, mert most is a 2007. évi CXXVII. törvény van hatályban, nincs az, mint az Art-nél, hogy 2017-ben komoly változások történtek. Viszont az Art/Air meg olyan, hogy magában, nyersen is elég jól tanulható szerintem.
2021. jún. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

NAV tájékoztatók.


A járulékokhoz a "Bérszámfejtés kottája" című könyvet ajánlom (Saldo), a Saldonak vannak tavalyi (asszem) kiadványai TAO + KIVA + TB, azokat is javaslom.

2021. jún. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát nekem az nem nagyon megy pont. Arra valahogy száraz, és unalmas(art air avt)

Az áfa pl érdekes. Megvan a HVG, net jogtár rendelkezésemre all. Bár egy nem törvényi szöveget is olvastam volna, mint egy jó regény, konyhaibb nyelven. Az infófüzetek se rosszak, az tény.

Herich ábrás könyvét nem szeretem

2021. jún. 23. 16:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Én áfás voltam amúgy mindig is, nade az Áfa törvény mint érdekes olvasmány? :) Ott pont sokkal nagyobb hasznát vettem az egyszerű, de nagyszerű tanári magyarázatoknak. Habár én a Kamaránál tanultam és vizsgáztam, eljuttattak hozzám egy, dr. Szlovák Anita (NAV) áfa előadásai alapján készített jegyzetet (azt hiszem, ő a Saldonál tanított akkor), na az volt a legjobb, én abból tanultam meg az alapokat a legkönnyebben. Sajnos már nincs meg az anyag. Amúgy a Saldonak volt egy nagyon jó "Adótörvények magyarázatokkal" c. kiadvanya is, de pár éve nem találkoztam azzal sem. Az Áfa magyarázatok nagyon jók voltak benne minden esetre.
2021. jún. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!