Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Így is kell áfát fizetnem ?

Így is kell áfát fizetnem ?

Figyelt kérdés
Július 1-től ugye minden Unión kívülről érkező nettes csomagra ugye áfát kell fizetni és 150 euró felett meg vámot is. De mi van akkor ha mondjuk rendelek az Amazonról aminek ugye van Európai raktára/cége(Ezt nem tudom amazonnál , hogyan van de van német,olasz,holland meg talán lengyel és spanyol része is. Nem tudom ezek raktárak vagy külön leányvállalatok) és ugye így nem egyértelmű számomra ha mondjuk a német amazonról rendelek valamit arra kell e áfát fizetnem mivel ugye Unión belül rendelek. Erről tudtok valamit ?

2021. jún. 24. 10:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem az számít honnan rendelesz, hanem hogy honnan érkezik a csomag.
2021. jún. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az amazon a saját maga által árult termékeken kívül más kereskedőknek is biztosít eladási felületet. Szóval ha te a német amazonról rendelsz valamit, az jöhet kínából is, vagy akárhonnan. Ugyanúgy ahogy a vatera is magyar oldal, de ettől az ott megrendelt termék érkezhet külföldről.
2021. jún. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Ma rendeltem 10 000db pólót és sajnos nem jött össze.


Magyarországra csak az Amerikai Amazonról tudsz rendelni, a többinek tiltólistán vagyunk, a koronavírusos extra adó és az új vámrendszer miatt!

2021. jún. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"koronavírusos extra adó és az új vámrendszer"

Aztán milyen koronavírusos extra adó van? És milyen új vámrendszer, ami sehol máshol nincs az EU-ban?

2021. jún. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Semmilyen új vám "rendszer" nincsen, a minimum értékhatár csökkent nullára, ennyi. A vámszabályokban más változás nem történt.
2021. jún. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Próbáltam rendelni, de hazánkba nem hozzák ki, ezért rákerestem.


"Az Amazon ugyanis ideiglenesen felfüggesztette a szállítást az országba, és ez így is marad egészen addig, amíg a vállalat igazodik a magyar adójogi törvényekhez. A választ elnézve valószínűleg arról a kiskereskedelmi különadóról van szó, amit a magyar kormány még tavaly hozott vissza a koronavírus-járványra hivatkozva. Persze a döntés összefügghet azzal is, hogy július 1-től megszűnik a 22 euró alatti értékkel rendelkező termékekre a vámmentesség, így komoly mértékben megnövekedhetnek a napi vámeljárások."


[link]

2021. jún. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Aki a cikket írta az nem volt képes még a google-t se használni.

"július 1-től megszűnik a 22 euró alatti..." és ennek mi köze ahhoz, hogy (ha) Magyaro-ra nem szállít az amazon? Ez az egész EUban így lesz, nem csak Mo-n. És nem a kereskedőnek, hanem a vevőnek kell megfizetnie.

A másik meg hogy miért érdekelné az amazont, hogy a magyar kormány milyen adót talált ki ha az egyetlen fillér társasági adót se fizet, mert a luxemburgi leányvállalata veszteséget számolt el? Biztosan megijedtek a magyar kormánytól.

Legalább tudom, hogy hol ne olvassak cikkeket. Nem mintha eddig a pcsworld-ről tájékozódtam volna, de ezek után már véletlenü se fogok arra tévedni.

2021. jún. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A felháborodásod sajnos nem segít, nem hozzák ki a rendelést :)
2021. jún. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én a cikken háborodtam fel, hogy ekkora hülyeséget képes leírni egy ujságíró.

Ha nem szállít, annak más oka van, biztosan nem ezek.

2021. jún. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Régen a szomszéd faluból a pizzéria 1500 forint felett szállított ingyen házhoz, de múlt héttől már értékhatár nélkül, a 900 forintos pizzát is ingyen kihozzák. Na kb. ez történ a vámmal is. Eddig volt a 22 eurós minimum értékhatár, ami alatt nem kellett áfát fizetni, most ez megszűnt. Ennyi változás történt, semmi más. A 300 forintos biszbaszt most pont ugyan úgy lehet rendelni/szállítani, mint eddig a 9000 forintos biszbaszt. Nem kell hasraesni hogy milyen vámreform történt, mert nem történt. Egyetlen értékhatár csökkent, ennyi.
2021. jún. 30. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!