Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Magánszemélyként (nem vagyok...

Magánszemélyként (nem vagyok vállalkozó, alkalmazottként dolgozom) saját használatra rendelnék egy angliai órakereskedő cég webshopjából egy karórát. Az óra mai napon feltüntetett ára £88.50 illetve €102.98. Mennyi vámot és áfát kellene fizetnem?

Figyelt kérdés
És milyen dokumentumot (vámáru-nyilatkozatot?) kellene a NAV-hoz benyújtanom, honnan lehetne letölteni?

2021. jún. 30. 23:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem kell semmit a NAVhoz benyújtanod. Majd amikor megjön a csomag, akkor megállapítják mennyit kell fizetned és küldenek emailt/sms-t/levelet, hogy hova és mennyit fizess be.

27% áfát és x% vámot kell majd fizetned az áru és a szállítás együttes árára.

Ha nagyon érdekel mennyi vámot kell majd fizetned (nem az lesz a nagy összeg), akkor keresd ki, hogy mennyi a vám karórára. Valahol biztosan megvan, én nem keresem meg.

2021. jún. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
+ vamkezelesi dij
2021. jún. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!