Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a barátom rendszeresen...

Ha a barátom rendszeresen utal nekem pénzt, akkor abból lehet gond?

Figyelt kérdés

6 éve vagyunk együtt, 3 éve költöztünk össze bérelt lakásba, de nem vagyunk házasok.

Mivel ő jóval többet dolgozik mint én, ezért sok dologgal én foglalkozom. Én utalom a lakbért, én fizetem a rezsit, tv-t, netet, kettőnk mobilját is, általában én szoktam vásárolni is. Mivel ezekre az én fizetésem nem lenne elég, ezért ő a fizetéséből szokott nekem átutalni. Kérdés, hogy ebből később lehet valamit gond? Lehet egyáltalán ilyet csinálni? Tudom, jókor jut eszembe, eddig bele sem gondoltam őszintén szólva.



2021. júl. 15. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Már miért ne lehetne ilyet csinálni?

Semmiféle gond nem lehet belőle.

2021. júl. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De ez így nem ajándékozásnak számít? Csak mert ugye papiron nincs vagyonközösség köztünk, bár a gyakorlatba közös kasszán vagyunk.
2021. júl. 15. 13:26
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2021. júl. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezek olyan "elenyészően apró" összegek, hogy az ég világon senki nem fog foglalkozni vele.
2021. júl. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

"Lehet egyáltalán ilyet csinálni? "


Persze! Az állampolgárok legalább 100 %-a ezt csinálja és semmilyen törvény nem tiltja.


Egy háztartásban éltek, így viszitek a közös háztartást. Ez nem ajándékozási meg hasonló adózási kategóriák. Még csak nincs is köze az adózáshoz.


Én 28 éve élek együtt egy férfival, aki nem a férjem, és semmiféle hivatalos katyvasz nem tart össze bennünket. Én fizetem a bankszámlámról a háztartás kiadásait. Ettől neki még nem kell adózni és illetéket fizetni utána.


Nem kell ezt túllihegni!


"Tudom, jókor jut eszembe, eddig bele sem gondoltam őszintén szólva."

Most sem kellett volna, hogy eszedbe jusson.

Engedd el ezt a "hülyeséget"... :)

2021. júl. 16. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez a kettőtök magánügye. Senkinek nem lehet beleszólása.

Tök mindegy, hogy leteszi az asztalra, vagy átutalja neked.

Vagyis nem mindegy, mert te is utalod a fizetendőket.

Érthetetlen, hogy jut ilyen eszedbe.

Annyit utaltok egymásnak, amennyit akartok.

2021. aug. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!