Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan tudom feljelenteni a...

Hogyan tudom feljelenteni a munkaltatomat?

Figyelt kérdés

Udv!

1,5 honapja dolgoztam egy cegnel egeszen a tegnapi napig.

A munkaltatom a napi bejelentest sem intezte csak egy egy napon, illetve a beirtnal 2,5x tobb idot dolgoztam a valosagban.

Kettos konyvelest vegeztet, illetve a hivatalos papirokbol is ket fajta verzio ket kulonallo helyen elerheto, a termekek amiket arul, lejart szavatossagu amikre tobb civil panasz is erkezett. (Elelmiszer)

A poziciomtol elteroen dolgoztatott illetve sem munkaber papirom, sem szerzodesem nincs, ugyanakkor ejszaka nyulo munkavegzesemrol sincs potlek, sem semmi.

A mult havi reszleges fizetesemet is lekerekitette mikor a kezembe adta es jevesebbett adott mert a 600 forintnyi aprot megtartotta, amin en akkor csak rohogtem gondoltam gyogyszerre kell neki.


Ezt a hozzaallast viszont megelegeltem es panaszt akarok tenni ellene.


2021. júl. 17. 15:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Van ezekről bármi kézzelfogható bizonyítékod, amit be tudsz mutatni? Mert ha nincs akkor eléggé veszett ügy.
2021. júl. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Melyik ez a bolt? (Csak hogy ne menjek oda vásárolni :D)
2021. júl. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Vannak rogzitett kamerafelvetelek amikor ott vagyok, illetve uzenetvaltasok, kulcs az uzlethez.

A kamu papirok, miszerint 4 oraban voltam ott. A 10-12 helyett 😂

Illetve egyes napokon voltam csak bejelentve ami lekovetheto a nyilvantartasban de kamerafelvetelekkel osszevetve mas napokon is, plussz a rengeteg vasarlo-torzsvasarlo akiket ismerek is szemelyesen, illetve akitol berli a helyet az ingatlan tulajdonosaval is jo viszonyt apolok. :)

2021. júl. 17. 15:59
 4/6 A kérdező kommentje:
Illetve rendorsegi incidens is tortent azelott mikor ott voltam, de nyomozas indult egy ott tortent dolog miatt ahol az en adataimat is felvettek.
2021. júl. 17. 16:00
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
15 napon belül kell feljelentést vagy bejelentést tenni, onnantól hogy tudomásodra jutott a büntetendő tette a munkaadónak. Máskülönben te is megütheted a bokád, mondván, hogy tudtál a szabálytalanságról.
2021. júl. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Munkaügyi része a munkaügyi hatóságra tartozik, az lejárt szavatosság része a NÉBIH-re.


Nincs határidő. Azt azért meg szokták kérdezni, ha valaki viszonylag későn tesz panaszt, hogy ugyan mégis mire várt eddig?


Mindkettő a kormányhivatalokban található.

2021. júl. 18. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!