Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Pénztárgép elszámolási hiba...

Pénztárgép elszámolási hiba hogyan oldható meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnap történt velem először ilyen, és nem tudom, hogyan kellene megoldani.

Bankkártyás terminál van a boltban. A tegnap esti zárásnál a terminálos forgalom 100 forinttal több volt, mint a pénztárgépben megjelenő kártyás fizetéses forgalom. Megpróbáltam a rendelkezésre álló papírok alapján utánanézni, és sejtem is, hogy melyik tételnél lehetett a gond. Egy tételt a pénztárgépbe rosszul ütöttem be, 100 forinttal kevesebb lett beütve, mint a fizetendő, és kártyáról levont. Persze a blokk még véletlenül sincs nálam :(, a vevő elvitte magával a terminálos papírral együtt.

A könyvelő nem igazán tudta, hogy kellene megoldani a dolgot. Javasolta, hogy vegyek egy pénztárgép napi bevételének módsító tételei elnevezésű nyomtatványt, és abban írjam le az eset körülményeit, és hogy ezért 100 forinttal többnek könyveljük el a bevételt.

Vettem is egy ilyen nyomtatványt, viszont ahogy elnézem, ezzen csak sztornózási (bevétel csökkentési) lehetőséget ír.


Előfordult már valakivel ilyen eset? Hogyan szoktátok, hogyan lehet megoldani, hogy jó legyen?


2021. júl. 23. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
A pénztárgép módosítóba fordított előjellel írd be.
2021. júl. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
38%
Benyomsz 100Ft-ot sajátból és nincs hiány.
2021. júl. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Nem éppen szabályos, de egy 100ft-t ma beütni. Mivel jelenleg többlete van, és nem látta azonnal a nav a bevételt, talán ez egy megoldás, de itt a napok lesznek elcsúszva.

Vagy egy nagyon rossz megoldás, hogy jegyzőkönyv, téves fizetés, és kpban visszafizetés, de ez az inkább ne lehetőség.

2021. júl. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Beütsz 100 Ft -ot.
2021. júl. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!