Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A nyugdíjfolyositonal van...

A nyugdíjfolyositonal van több mint 1 millió forint tartozásom és nem adnak részlet fizetést 1 M feletti tartozásra. Van egy 1/2 tulajdonú házam. És persze bejelntett munkahelyem. A hazra fogják rá terhelni vagy inkább a fizetésemből vonják le?

Figyelt kérdés

Már végrehajtás alatt van az ügy.

Es hallottam azt is ha a hazra terhelik eladhatják az én részemet?



2021. júl. 24. 11:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

1 millió tartozás a nyugdíjfolyósítónál? Mire fel? :D A nyugdíjjárulékot ha volt rendes jogviszonyod / munkád eddig is, akkor vonták kötelező jelleggel, ha nem volt akkor nem.

Vagy van valami jogszerűtlenül igénybe vett ellátásod?


egyébként sokmindent megtehetnek.. Jelzálogot dobnak ki a részedre, (elárverezésről csak a NAV-nál hallottam eddig), zárolják a bankszámlád esetleg NAV-on át (ő foglalkozik gondolom ezek behajtásával is), vagy levonatják a fizetésedből, bármelyik lehetséges

2021. júl. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igen, még iskolas koromban kaptam mivel meghaltak a szüleim. Esti tagozatra at jelentkeztem azt mondtak az iskolában hogy el fogják fogadni és nem lesz gáz...
2021. júl. 24. 12:30
 3/17 anonim ***** válasza:
73%

Én ezt nem értem akkor

(részvétem egyébként ezúton is)

25 éves korig, míg tanul az ember, megjár az árvasági ellátás!

2021. júl. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Nem adnak 1 millió felett részletfizetést? Az meg hogy lehet.
2021. júl. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Megnéztem a törvényt, evileg akkor is jár, ha valaki fenőttoktatásba tanul 25 éves korig, és az nem távoktatás
2021. júl. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Hát akkor nem értem.. tényleg..

A NAV -nál utánna tudok járni?


Nemzeti konzervatív

Nen sajnos nem. adtam be egy űrlapot ami részletfizetés igénybe vételéhez van de nem fogadták el mert több mint 1 millió forint a tartozásom. Ezzel indokolták.

2021. júl. 24. 17:54
 7/17 Nemzeti konzervatív ***** válasza:

Remélem nem a NAV-hoz nyújtottad be, hanem az államkincstárhoz a kormányhivatalon keresztül. De elméletben elsősorban a fizetésedből tiltják a 33%-ot.


"Nyugdíjbiztosítási ellátással kapcsolatban a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvény (a továbbiakban: Tny.) 93. § (3) bekezdése alapján a kötelezett a fizetésre kötelező döntés véglegessé válásától számított 15 napon belül fizetési kötelezettségét nem teljesíti, a követelést a pénzellátásból történő letiltással kell érvényesíteni. A Tny. 93. § (4) bekezdése alapján a levonással meg nem térült, illetve a végrehajtandó összegre tekintettel csak hosszabb idő alatt megtérülő követelés összegét – a kötelezett keresetéből is le lehet vonni. A levonás a folyósított ellátás/kereset 33 %-át nem haladhatja meg. Ha sem ellátásból, sem munkabérből nem téríthető a tartozás, úgy a Kincstár a követelés az illetékes adóhatóság felé történő átadásáról gondoskodik a behajtás érdekében az Avt. rendelkezései alapján."

2021. júl. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Mindjart utánna nezek mi az a avt. Pedig tőlük kaptam a levelet. Az még a legkevesebb hogy a fizetésemből vonják,inkább a házat féltem hogy ra teszik a kezüket és eladják a részemet.
2021. júl. 24. 20:05
 9/17 A kérdező kommentje:

16. lakóingatlan:


a) a lakás céljára létesített és az ingatlan-nyilvántartásban lakóház vagy lakás megnevezéssel nyilvántartott, vagy ilyenként feltüntetésre váró ingatlan (tulajdoni illetőség), ha arra használatbavételi engedélyt adtak ki,


b) a tanya és


c) az ingatlan-nyilvántartásban üdülőként nyilvántartott ingatlan, ha annak címe megegyezik az adós lakóhely igazolására szolgáló személyazonosító okmányában megjelölt címmel, és nem áll az adós tulajdonában olyan más ingatlan, amely lakás céljára alkalmas lenne;



MEGTALÁLTAM! :(

Köszönöm a sok segítséget ♡♡

megpróbálom elintézni jövő héten. Hogy ne fajuljon ideáig a dolog.

2021. júl. 24. 20:18
 10/17 anonim ***** válasza:

1997. évi LXXXI. törvény [ Tny. ]


55. § (3) Iskolai tanulmányok címén azt a gyermeket is megilleti az árvaellátás, aki

b) * huszonöt évesnél fiatalabb, és felnőttképzésben vesz részt, feltéve, hogy a felnőttképzés nem távoktatási formában folyik, és a képzés heti átlagos óraszáma eléri a hét órát.


(4) * Iskolai tanulmányok címén az árvaellátás a tanulmányok befejezése hónapjának végéig, a nyári tanulmányi szünet tartamára is jár. Magyarországon tanuló árva esetén a köznevelés információs rendszerének, a szakképzés információs rendszerének, a felsőoktatási információs rendszernek és a felnőttképzés adatszolgáltatási rendszerének működtetője a tanulói jogviszony, a hallgatói jogviszony, illetve a felnőttképzési jogviszony létesítését, fennállását és a tanulmányok befejezésének várható idejét a nyugdíjbiztosítási igazgatási szerv megkeresésére, a tanulói jogviszony, a hallgatói jogviszony, illetve a felnőttképzési jogviszony szünetelését, megszűnését - a tanuló, a képzésben részt vevő személy, illetve a hallgató nevének, társadalombiztosítási azonosító jelének és a szünetelés, megszűnés időpontjának közlésével - hivatalból igazolja.



Én pedig ezt úgy értelmezem, hogy igenis 25 éves korig megjár a fenőttképzési tanulmányokra is, és nem jogtalanul!

Esetleg fellebbezni ezen törvényi hivatkozásra kellene megpróbálni (bár már gondolom kicsúsztál a határidőből ha már azon megy a tárgyalás, hogy s mint lehetne részlet, mit tehetnek stb.)

SZemét egy világ!

2021. júl. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!