Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen könyvelő irodában...

Milyen könyvelő irodában dolgozni, mint adatrögzítő?

Figyelt kérdés
Pályakezdő lány vagyok, pénzügyi-számviteli ügyintéző végzettséggel plusz bér. Azt szeretném tudni, hogy egy könyvelő irodában ilyen végzettséggel milyen feladataim lehetnek? Mégis mire kell számítanom valaki betanít?Mivel nincs semmilyen tapasztalatom eddig, nem igazán tudom, hogy mire számítsak. Nektek akik irodában dolgoztok milyen véleményetek van?

2021. júl. 26. 12:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
Nem a legjobb és egyre rosszabb lesz. Az adatrögzítés nagy részét átveszik a szoftverek. Nálunk pl már elenyésző a kézzel rögzített számla vagy bank, mivel szinte minden adatállomány importálható. Képzed magad, legalább egy mérlegképest csinálj meg, akkor van esélyed ebben a szakmában, egyébként nem nagyon.
2021. júl. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod. Most hívtak allásra. De nem látok bele, hogy miről is szól. Annyit mondtak bankokat, pénztárakat stb kell rögzíteni. De ez miből áll? Eléd raknak anyagot és neked ki kell bogarászni, és a számlákat lekönyvelni vagy hogy? Naponta mennyi tétel van? Mivel nem dolgoztam még semmilyen helyen így nagyon nehéz belegondolnom, hogy miképpen is telik egy nap, és izgulok. Arról nem is beszélve sokkal másabb mint amit a suliban megtanultam.
2021. júl. 26. 13:12
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Nekem szállító, vevő és pénztár számlákat kellett kiválogatnom, és könyvelnem. Borzasztóan monoton, én meg is untam. Két óra alatt vagy 80 pénztár számlát lekönyveltem, egy napi munkaidő alatt akár 200 számlát is lekönyveltem. Teljesen másabb mint amit suliban tanítottak, én ott is hagytam ezt a pályát. 1000 forintos órabér se volt meg, pedig ehhez nem csak sima érettségi kellett..
2021. júl. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Ezért mondom, hogy az adatrögzítésben nincs jövő. Napi 200 tételt könyvelni az édeskevés véleményem szerint. Egy normális szoftverrel, egy nem túl bonyolult cégben (pl egy webshop) simán napi 3-4 ezer tételt is lehet vinni. Nyilván tevékenységfüggő ez is, de az adatrögzítés nagy része ma már kiváltható.
2021. júl. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm én se tervezem évekig csinálni. Csak valahonnan el kell kezdenem. De ahogy hallom ezeket, így egyre inkább csökken az érdekeltségem iránta.


Nem tudom azt se, hogy miképpen állnám meg a helyem.


Egy kérdésem van. A könyvelési tételeket, a számla számjait fejből kell tudni kontírozásnál és felvitelnél?

2021. júl. 26. 17:40
 6/13 anonim ***** válasza:
Alapszámokat kell tudni fejből. Szóval azt azért tudd, hogy pl a vevők a 311-nél kezdődnek, adókat 46-47 környékén keress, stb. A további részletezést azt meg lehet nézni a cég által használt számlakeretben, de a gyakran használtakat úgyis meg fogod jegyezni. Indulásnak nem rossz ez amúgy, de mindenképpen legalább egy mérlegképest kezdj el csinálni, ha ebben a szakmában akarsz maradni.
2021. júl. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Az alapokkal tisztában vagyok csak nem tudok minden követelést, meg stb kivülről pl.

A mérlegképest szeptemberben kezdem.


Igazán köszönöm, hogy ezeket elmondtátok.

2021. júl. 26. 18:17
 8/13 Sandol ***** válasza:
100%

Szia!


Könyvelőirodában dolgozom 11 éve. A kezdők mind ugyanúgy kezdik, számlák szétválogatása vevő-szállító, pénztár-bankra. Kontírozást az elején még megcsinálja más, de abba is könnyen bele lehet jönni szerintem. És adatrögzítés hatalmas mennyiségekben.

Való igaz, egyre több az importálható adat, azonban még mindig vannak olyan programok, amikből nem lehet olyan adatot kivenni, amit a könyvelőprogram be tud olvasni. Nálunk is van pár cég, hatalmas számlamennyiséggel, és egyszerűen nem lehet a programjukból kiszedni az adatot, hogy importálható legyen.

Természetesen a program használatát, egyebeket megmutatjuk mindenkinek, hiszen nem lehet kisújjból kiszopni, pláne egy kezdőnek.

Személyes véleményem, hogy a mérlegképes alatt jó, ha dolgozol valahol, akár adatrögzítőként. Sokkal jobban át tudod majd látni az eseményeket.

Nyílván monoton a meló, de ezt szeretni kell. Ha nem bírod, akkor ez nem a te szakmád lesz. Folyamatosan vannak változások, de az adatfeldolgozás még mindig nem jutott el olyan szintre, hogy ne kelljen kézzel felvinni.


Szerintem ne add fel, ne vegye el a kedved semmi. Próbáldd ki magad benne, aztán ha nem megy, vagy nem tetszik, keresel mást.


Sok sikert kívánok!

2021. júl. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
"Nálunk is van pár cég, hatalmas számlamennyiséggel, és egyszerűen nem lehet a programjukból kiszedni az adatot, hogy importálható legyen." - ez csak azért fura, mert minden számlázóprogramból kötelező xml fájlt előállítani navos adatszolgáltatáshoz, szóval biztosan kell tudni importálni onnan is számlát. Arról nem is beszélve, hogy ott van a nav online számla rendszer, ahol a számlák legnagyobb része már fenn van, onnan is lehet importálni. Az egyéb sallangokat kell kézzel felvinni már csak max.
2021. júl. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Sandol ***** válasza:

Így van, csak ezekkel 2 probléma van. Mivel a NAV xml-nek nem eleme a fizetési hatáeidő, ezért azt minden egyes beimportált számlánál le kell ellenőrizni, ráadásul nálunk ott tételesen importálja be, tehát egy könyvelési tétel nem 3 sorból áll, mint 311-911,467,hanem minden egyes tételt külön hoz fel. Tudom, ez nézőpont kérdése, engem idegesít.

Az onlineszámláról is lehúzható az összes számla, azonban oda magánszemély adatai nem mennek fel, így minden egyes számlánál a partnert fel kell vinni.

Értem, mire gondolsz digitaláció alatt, nálunk sok cégnél tudunk importálni, de adatrögzítőkre még mindig szükség van.

2021. júl. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!