Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Webshopban árult termékeim...

Webshopban árult termékeim után kell-e adóznom?

Figyelt kérdés

Teespringen, Redbubble-ön szeretnék pólókat, bögréket, stb. eladni. A dolog úgy néz ki, hogy én készítem el a mintát/rajzot, elküldöm a weboldalnak, akik amennyiben megrendelés van, ráteszik az általuk gyártott (vagy vett) pólóra a mintámat/rajzomat. Az árat én határozom meg, abból egy adott összeg a weboldalé, a többi az én számlámon landol.


Lehet a kutya se fogja megvenni, lehet eladok párat, lehet nem győzik majd gyártani.

Kérdésem, az ebből hozzám befolyó pénzből kell-e adóznom, és ha igen, akkor mikor, hogyan?

Nem használt árut adok el, akkor ez már gazdasági tevékenységnek számít?


2021. júl. 28. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:
igen kell.
2021. júl. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
kell hozzá vállalkozói engedély, és adóznod kell a kiválasztott adózási formában.
2021. júl. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha használt lenne, akkor is gazdasági tevékenységnek számít, ha direkt ezzel a céllal vennéd meg, hogy eladd...

Nem ezen múlik.

2021. júl. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nincs valami határ, ami alatt még nem kell adózni?
2021. júl. 28. 19:16
 5/7 anonim ***** válasza:

NINCS! a legelső forint bevételtől kezdve adóköteles. Mivel üzletszerű tevékenység.


Amire te gondolsz, az a saját (megúnt) használt cuccaid eladásakor van 200e ft-ig adókedvezmény.

2021. júl. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el - aki meg jobban ért hozzá, majd elmagyarázza, ha valahol nem helytálló az infó:


[link]

2021. júl. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

És itt a használtcuccokra vonatkozó kedvezmény:


[link]


FONTOS!


"Nagyon fontos megjegyezni, hogy a fentiek csak a saját megunt holmijaink alkalomszerű értékesítésére igazak! Ezt az szja-törvény ingóság értékesítésnek hívja. Ha valaki pl. mások használt holmijait megvásárolja és továbbértékesíti, vagy kézműves termékeket állít elő, az már gazdasági tevékenységnek minősül és más adózási szabályok vonatkoznak rá."

2021. júl. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!