Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha nem sikerül fizetnem, kit...

Ha nem sikerül fizetnem, kit fog büntetni a NAV ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Édesanyám egyéni vállalkozó és a tavalyi évben a helyzet miatt elvesztette a bevétele jelentős részét. A NAV felé is sikerült tartozást felhalmoznia és még csak véletlenül sem kért volna segítséget bárkitől, mert az emberi büszkeség határtalan. Mire kiderült, addigra már elég jelentős tartozása volt. Ekkor a könyvelője felvázolt egy kérvényt a NAV felé, miszerint részletfizetést kérnénk a tartozás kifizetésére, rajtam keresztül. A kérvény el lett fogadva, így most havonta fizetek X összeget a NAV felé (a sajátomon túl, persze).


Szerencsére az én pozícióm fix, fizetésembe is belefér, tartalékom is van, szóval nem tartok ettől, de ha ne adj' isten bármi történne és én is fizetésképtelenné válnék, akkor kit büntetne a NAV? Édesanyám tartozása, de az én nevemre lett írva a kérvény és az én aláírásom szerepel a papíron, tőlem várják a befizetést. Szóval hogy működik ez most?

Nyilván nem itt kellene ezt kérdeznem, de a könyvelője... hát mondjuk úgy, hogy olcsó húsnak híg a leve, na. Addig jó, amíg nincs vele közvetlen kapcsolatom. A procedúra közben pedig nem akartam húzni az időt ilyen kérdésekkel, mert már így is nagy volt a tartozás, a bürokrácia meg egy vicc és csak ketyegett az óra.


2021. aug. 7. 09:50
 1/4 anonim ***** válasza:
67%
Anyád tartozása. Az, hogy te fizeted helyette még nem jelenti azt, hogy nem léphetsz ki ebből az egészből. Addig jó a nav-nak, amíg valaki fizetni, ha nem fogod, akkor anyádon hajtják be.
2021. aug. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 Szóval jogilag nem száll át ilyenkor a tartozás az én nevemre? Illetve ettől a kérdéstől függetlenül, nem büntetnének engem is, amiért elvállaltam a fizetést, aztán pedig megszakítottam azt?
2021. aug. 7. 10:01
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem büntetnek. Miért tennék? Örülnek, hogy valaki fizeti.
2021. aug. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A tartozás részletekben történő megfizetését vállaltad be édesanyád helyett. Semmiféle tartozás nem megy át rád.

Ha nem teszel (valaki nem tesz eleget) a részletfizetésnek, akkor az, mint lehetőség megszűnik, és folytatják édesanyád ellen a végrehajtást.


A Te "átvállalásodra" azért volt szükség, hogy a NAV helyt adjon a kérésnek. Ha az adatokból azt látja, hogy a kérvényező nem fogja tudni fizetni a részleteket, akkor nem is engedélyezi azt. De ha valaki vállalja helyette annak megfizetését (Téged is leellenőriztek fizetőképesség szerint mielőtt rábólintottak volna), akkor nagyobb az esély arra, hogy engedélyezik. Veletek most ez történt, semmi más.

Ha nem tudnád fizetni, akkor nem tudnád fizetni. Visszadöntik a részletet (eredeti esedékességre könyvelik vissza) és folytatják édesanyád ellen az eljárást a maradék tartozásra.

2021. aug. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!