Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lakásvásárlás utáni illetéket...

Lakásvásárlás utáni illetéket meg lehet fizetni egy összegben is?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lehet fura a kérdés, gondolom általában pont az ellenkezőjét szeretnék az emberek hogy lehessen részletekben fizetni, de nekem az összeg meg van rá, szeretném egy összegben letudni, nem pedig húzni 1 évig. Azért teszem fel ezt a kérdést, mert ami kijött a NAV-tól fizetési meghagyás, nem említi az egy összegben való kifizetést. Ennyi szerepel benne: "...visszterhes

vagyonátruházási illetéktartozás megfizetésére 12 havi egyenlő

összegű, pótlékmentes részletfizetést engedélyezek." Hozzáteszem én sehol nem kértem a részletfizetést. A levél a továbbiakban már csak azt taglalja hogy mi van ha nem utalom időben a részletet, késedelmi pótlék stb. Többek között ezért is szeretném letudni egyben, nem még erre is figyelni 1 éven át. Tehát ha a megadott NAV számlára egy összegben elutalom az illetéket, úgy fogják venni hogy oké, ez ki van fizetve, vagy csak a csodálkozás megy majd hogy az esedékes részlet helyett miért ekkora összeget utalok? Vagy másképp kérdezem: ha így jött ki a levél hogy részletfizetés, akkor muszáj vagyok részletekben fizetni, vagy ettől függetlenül kifizethetem egyben is? (vagyis az egy dolog hogy ÉN kifizetem a teljes összeget, de a NAV is úgy fogja-e venni hogy oké, akkor ez le van tudva?)



2021. aug. 12. 09:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet persze
2021. aug. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ügyvéded valószínűleg úgy adta be a b400-ast, hogy kérte rajta a részletfizetést.

Ennek ellenére semmi akadálya, hogy te egyösszegben elutald nekik.

2021. aug. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat. :)
2021. aug. 12. 10:38
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kifizetheted egyben, de értelme nincs sok, még akkor sem, ha megvan rá a pénz. Mivel pótlékmentes, így addig is neked kamatozna a pénz. Én inkább beállítanék egy rendszeres átutalást és le van tudva a részletfizetés.
2021. aug. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet. Mi is le tudtuk egyben. Az ügyvédünk alapból azt írta bele, hogy részlet (kérdezés nélkül), de pontosítottuk, hogy mi egybe szeretnénk.
2021. aug. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!