Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Aki Egyedi szoftverfejlesztés...

Aki Egyedi szoftverfejlesztés területén KATA-s, mit szoktál a tételeknél írni, név, mennyiség...?

Figyelt kérdés

Nézegetem a KATA-ás lehetőséget, és találtam egy két számlakiállító alkalmazást, ahol van lehetőség tesztszámla kiállítására. Itt láttam, hogy fel kell sorloni a tételeket, de egy szoftver lefejlesztésénél mi az, amit ide lehet íni?


(még csak ilyen nézegetős, megismerős állapotban vagyok)



2021. aug. 17. 13:59
 1/5 A kérdező kommentje:

Meg az jutott az eszembe, hogyha mondjuk egy évben 1-2 alkalom adódna külön megbízásra, és mondjuk 1-2 számlával elintézhető, akkor annak mennyire nehéz elkészíteni önállóan az adobevallást?

A könyvelő mennyiért szokta elvállalni?

2021. aug. 17. 14:01
 2/5 anonim ***** válasza:

Tétel megnevezése amit csinálsz, akár annyi, hogy egyedi szoftverfejlesztés (igény szerint akár pontosan, tételesen is ki lehet írni, amit csinálsz). Mennyiséghez pedig általában órát szokta írni, vagy napot/hónapot. Aki igazán szarik bele, az csak simán odaírja, hogy 1 darab.

A másik felvetésedre pedig azt mondanám, hogy inkább ne vágj bele egyedül. Könyvelője válogatja, hogy mennyiért vállalja. Attól is függ, hogy évente egyszer mennél hozzá adóbevallást csinálni vagy pedig minden hónapban fix díjért könyvelne neked.

2021. aug. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Havi ötöst fizetek a könyvelőnek, nem egy nagy tétel.
2021. aug. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy #2 írja, amit akarsz.

Inkább a céggel kell megbeszélni, akinek számlázol.

Nagyobban meggyorsítja a kifizetést, ha a számla minél inkább hajaz az írásbeli ajánlatra amit adtál, még inkább ha a hivatalos megrendelésre, amit kaptál.

Tehát ha a megrendelésen amit kaptál, az van, hogy "OK gomb fejlesztése", mennyiség 5, ár 10 Ft/ db

Akkor a számlát is így írd, ne csak annyit, hogy "OK gomb" 50 Ft

2021. aug. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Megbízási díj
2021. aug. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!