Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A Paypal féle "Create an...

RunaDacino kérdése:

A Paypal féle "Create an Invoice" számlázás megfelel az "Egyébb jövedelem" adóbevallásnak?

Figyelt kérdés

Szeretnék fiverr-en müködni, nem bánom a 44%-os adót ha NAV nem bánt miatta. Azt hallottam szerzödés kell ahhoz, hogy az ilyen jövedelmet bevaljak.


A paypal-nak van "Create an Invoice" funckiója, amit ki tudok nyomtatni/PDF-be exportálni. Ez megfelel a NAV-nak mondjuk


"Technical Writing (Documentation/Tutorial) - 15 EUR" item-be bevíve invoicon, aztán beküldeni 8 euro-t adóban vagy akármennyi a %?



2021. aug. 17. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért kéne 44%-os adót fizetned? Lehet valamit félreértek :)

Nem gondolkodtál el hogy aa katás vállalkozásod legyen?

A paypal számla szerintem nem "nav-álló"

Szerintem egy könyvelővel kéne beszélned.

2021. aug. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Egyetemista vagyok, azért gondolkozok Fiverr-ben mivel azt tudnám csinálni amikor egyébb dolgom nincsen, s kiegészíteni a jövedelmemet úgy, hogy kutatómunkából ne vegyen el tulságosan.


KATA az havi 50K-t jelent, amit kétlek hogy ilyen havi egy-két dokumentum megírással vagy szerkesztéssel megtudnák fizetni.


Könyvelöre meg nincsen pénzem. Pont azért akarok ilyen light-os freelance dolgot csinálni, hogy ösztöndíjat kiegészítsem.

2021. aug. 18. 01:42
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemistaként a kata csak 25k.


Es barmilyen pdf vagy fecni nem megfelelo a navnak. Ha navnak megfelelo szamlat akarsz, azt a navval hivatalosan osszekotott szamlazo programon kell kiallitanod (szamlazz.hu, stb)


Ha diakkent lebecolgatsz, akkor meg siman csak utaltasd a penzed paypalra, kutyát sem fog erdekelni, es felejtsd el az adozast.

2021. aug. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem lesz gond abbol hogy esetleg 100-150K jovedelem igy nyáron vagy télen ilyen random fiverr cuccokról? (emberek amerikában jó sokat adnak nagyon kevés kis izéjért)
2021. aug. 18. 16:33
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ki látja? Paypalon elvan a pénz, nem? Onnan is lehet fizetni, költeni.


Nemtom, nem hiszem hogy vállalkozóként megéri bármit csinálni havi 2-300k profit alatt, és ahhoz hogy NAV-kompatibilis számlát állithass ki, vállalkozni kell. Szóval abból választhatsz, hogy vállalkozó leszel, szürkezónázol, vagy nem csinálsz semmit / diákmunkázol / stb.

2021. aug. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!