Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » KATÁ-sként végezhetek megbízás...

KATÁ-sként végezhetek megbízási tevékenységet teljesen más területen?

Figyelt kérdés

Egyéni vállalkozóként (KATA adózás) 3 tevékenységem van: X, Y, Z.


E mellett vállalnék megbízást, ZS tevékenységről. Hogyan adózna ez a konstrukció? Sima költségelszámolás+SZJA részemről? Minimálbérnél többet kapnék, de teljesen más tevékenység, mint amit vállalkozóként végzek.

Vélemény?



2021. szept. 6. 18:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Vedd fel új tevékenységnek, kemény 30 másodperc
2021. szept. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Az attól függ Zs tevékenységet hogyan, meddig, mennyiért végzed ö
2021. szept. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Egy évig fogom előre láthatólag és többért, mint minimálbér. Nem olyan megbízás, amihez van vállalkozói tevékenységi kör. Szóval?
2021. szept. 6. 19:45
 4/18 anonim ***** válasza:
35%
Olyan nincs, hogy egy tevékenységi kört nem lehet ráhúzni
2021. szept. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Csinálhatod. Neked nem kell adózással foglalkozni, a megbízód vonja majd az adókat és fizeti meg a nav felé.
2021. szept. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
5. Te miről beszélsz? A vállalkozó maga fizeti az adókat, tök mindegy hogy megbízási szerződéssel van.
2021. szept. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
#6 - én úgy vettem ki a szavaiból, hogy ő a katája mellett szeretne megbízási szerződéssel dolgozni valaki másnak. Vagyis mint magánszemély, nem vállalkozó (mivel nem talál rá valamiért tevékenységi kört). Abban az esetben pedig a kifizető vonja le és fizeti meg az adókat. De lehet én értettem félre a szándékait.
2021. szept. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
7. Jah az más ha magánemberként akar megbízási szerződést és nem vállalkozóként. De ez esetben a munkabér szerinti adózás van, ami kb 50%, nem jövök rá miért érné meg.
2021. szept. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül teljesen munkabér szerinti adózás van, ezért is kérdeztem, hogy milyen összeg meg milyen időtartam. De igen, amúgy igazad van. Azért érheti meg valakinek esetleg, ha a határon van a katájával és nem akarja átlépni a 12 milkót, úgy akkor nem kell áfakörbe lépnie. De itt valszeg nem erről van szó, ahogy a kérdező is írta nem talált megfelelő tevékenységi kört. Amit ha leírná, hogy mit akar csinálni, akkor simán tudtunk volna tanácsolni neki szerintem, ezer százalék, hogy tudnánk rá megoldást.
2021. szept. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nah, kiolvastam az SZJA tv.-ből, ami rám vonatkozik: egyéni vállalkozónak csak a nyilvántartásba felvett tevékenységeim minőségében számítok, más tevékenységek tekintetében magánszemély vagyok.

Mivel a díjam meg fogja haladni a minimálbér 30%-át, ezért biztosított leszek, szóval csak SZJA-t, szociális hozzájárulási, meg szakképesítési hozzájárulást kell fizetni utána, amiket ha jól tudom a kifizető fizet meg a NAV-nak. Plusz, ha létrejön a biztosítottság, akkor elvileg a 25 ezres KATÁt is választhatom.

2021. szept. 7. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!