Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 2022 januárig kell férjemmel...

2022 januárig kell férjemmel fizetnünk a házunk után vagyonosodási illetéket. Amikor majd kifizettük az egészet kapunk róla hivatalos levelet?

Figyelt kérdés

2021. szept. 9. 16:56
1 2
 1/18 kapo1588 ***** válasza:
Nem, nem küldenek róla értesítést
2021. szept. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nem. Hiszen tudod, hogy kifizetted vagy sem. Minek értesítenének arról, amiről amúgy is tudomással bírsz?
2021. szept. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nem küldenek semmit.
2021. szept. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
2.: Talán azért értesítenének hivatalos úton, mert nem kevés pénzről van szó és gondoltam hátha küldenek erről hivatalosan levelet.
2021. szept. 10. 13:02
 5/18 anonim ***** válasza:

Nem küldenek. Kinek mi a nem kevés. Van, akinek a 3 ezer forint is sok, ha ki kell adnia.


Mindegy. Az a lényeg, hogy nem küldenek, nincs ilyen kötelezettség előírva nekik.

Évente, amikor előírják a késedelmi pótlékokat az adófolyószámlán, küldenek értesítést annak, akinek íródott elő késedelmi pótlék. Valamint akkor küldenek (nem értesítést, hanem fizetési felszólítást), ha lejárt esedékességű hátraléka van valakinek. Ilyenkor adott esetben ki tud derülni, hogy elért oda a pénzed, vagy sem. Ha nem, még akkor is meg lehet kerestetni, hogy hol bolyong a NAV rendszerben a befizetésed és a helyére lehet könyveltetni.


De ha mindenki a saját részét elutalva a közlemény rovatba beírja a saját adóazonosító számát, akkor nem tud "eltévedni" a befizetés.

Ha csekk van a befizetéshez, azon meg eleve rajta van mindenkinek az adóazonosító jele, tehát az sem tud eltévedni.

2021. szept. 11. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

5: Sajnos nem pár ezer vagy tízezer forintról van szó, hanem 800.000 magyar forintról van szó. :)


Köszönöm az érdemi választ!

2021. szept. 11. 22:52
 7/18 anonim ***** válasza:

Igen, értem én, vettem az adást, de a NAV-nak akkor sincs ilyen kötelezettsége.


Ha nagyon izgulsz amiatt, hogy "megkapták" a befizetett összeget, vagy sem, akkor ügyfélkapun keresztül meg tudod nézni. A befizetés általában 2-3 napon belül könyvelődik fel az adófolyószámládra, ha utalással fizetted. Ha csekken, akkor némileg több időt igényel, kb. 1 hét.

Ha nincs ügyfélkapud, akkor kénytelen vagy nyitni egyet, és aggódalom kizárva. Ha nem nyitsz, akkor viszont marad az aggódás. :)

2021. szept. 12. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Igen,van ügyfélkapum. :)

Nem izgulok/aggódok csak azért ez elég vicces, hogy hivatalosan ki küldték a levelet arról hogy fizessünk viszont az már nem kötelességük, hogy küldjenek arról is levelet hogy ezt befizettük. Gondolom így lenne logikus. Persze ha nem fizetne az ember biztos arról is jönne levél... :)

Na de mostmár tudom, hogy nem jön semmi és kész.

2021. szept. 12. 10:19
 9/18 anonim ***** válasza:

Ez sajnos a te felelősséged. Értem, hogy mit mondasz és miért, de onnantól kezdve, hogy kiküldték a fizetési meghagyást, nekik kvázi totál mindegy, hogy mit kezdesz vele. Ha semmit, akkor nyilván lépnek. Ha befizetted eleget tettél neki, ügy elfelejtve. Így működnek a hatósági ügyek. Ha csak nincs valami probléma, akkor sosem jön egy végzés, amiben köszönetet nyilvánítanak, hogy eleget tettél a kötelezettségednek, evidens. :)

Sőt minden számla befizetés ilyen, ha úgy nézzük. Ha rendesen fizetsz, azért sosem dícsérnek meg, hiszen ez az alap.

2021. szept. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nem tudom hol írtam, hogy dicséretet várok?! :D

Természetesen nem kell elmagyarázni, hogy mit mikor és miért kell fizetni, hiszen nincs ilyen problémám de ha visszaolvasod a kérdésem nem is erre irányult. :)

Evidens, hogy fizetek. A kérdés az volt jön e levél arról ha befizettük. Nem azt kérdeztem, kapok e piros csokinyuszit ha teljesítettem.

További szép napot! :)

2021. szept. 12. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!