Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A szakmában jártas személyekhe...

A szakmában jártas személyekhez szól leginkább a kérdés, mit javasoltok abban az esetben, ha egyéni vállalkozóként szeretnék könyvvizsgáló lenni, milyen karrierutat érdemes bejárnom hozzá? Egyáltalán megéri-e belefogni, van e rá kellő igény?

Figyelt kérdés
Jelenleg könyvvizsgáló-asszisztensként dolgozom immár 1 éve az egyik big4 cégnél, psz diplomával és mérlegképes könyvelői minősítéssel. Semmiképp nem szeretnék hosszú távon multinál maradni, viszont magát a szakmát szeretem. Ahhoz hogy saját vállalkozóként tudjam végezni, mikor lenne érdemes elkezdenem a kamarai képzést, illetve milyen karrierutat javasolt előtte bejárnom? Tudom, hogy szükségszerű lenne pár évet a big4 után egy könyvelőirodában is dolgoznom ahhoz, hogy magához a könyveléshez jobban értsek, azonban aki hasonló cipőben jár tudna esetleg mesélni arról, hogy neki mik voltak a tapasztalatok, hol és hány évet dolgoztak azelőtt, mielőtt aláíró könyvvizsgálók lettek volna? Illetve megéri-e belefektetni ennyi időt és pénzt a képzésbe, valamint a folyamatos későbbi tagdíjakba, van-e rá kellő kereslet, vagy a nagyobb könyvvizsgáló cégek kielégítik az ügyfelek nagy részét? Hálás lennék, ha tudnék olvasni saját tapasztalatokat is, akik ezt a karrierutat járták be, nekik mi volt a best practice, vagy mi az amit másképp csinálnának. Előre is köszönöm!

2021. szept. 12. 15:17
 1/1 anonim válasza:
Szia! Én könyvelőként dolgozom nem könyvvizsgálóként, de alapvetően szerintem nem éri meg ev könyvvizsgálatban gondolodni legalább is főállásban semmiképp. A könyvvizsgálat - cég méretétől függően - több embert igénylő munka, szóval a piaca azoknak a cégeknek amik elég kicsik, hogy egy ember is el tudja végezni a könyvvizsgálatot és maga cég egyáltalán könyvvizsgálatra kötelezett nagyon kicsi. Ügyfeleim között volt egy kis egyszemélyes könyvvizsgáló cég, ami nem ev volt hanem kft, és egy ex big4 partner csinált pár kis cégnek "haveri" alapon könyvvizsgálatot, de ezt a nyugdíj mellett végezte és nem főállásban és nem is volt túl nagy bevétele belőle. Szerintem, ha mindenképp EV a célod, akkor inkább tanácsadás (pl speciális tranzakciók számviteli kezelése, ifrs, oktatás tartása) felé orientálódj hosszútávon.
2021. szept. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!