Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » SZJA visszatérités gyermeket...

SZJA visszatérités gyermeket nevelőknek - hány éves korig gyermek a gyermek?

Figyelt kérdés
Ha 2021. januárban töltötte be a 19. évét, 2021-ben érettségizett, és 2021-ben elkezdte a nappali egyetemet, akkor jár?

2021. szept. 20. 17:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
42%

Na, pénzéhesek haza megindult, pörögnek a dollárjelek a szemek előtt...


Sajnos Viktor a bejelentéshez kristálygömböt nem küldött, ezért nem látom előre a közlönyt, ami még meg sem jelent...

2021. szept. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
42%
18 ev utan felbott, elotte gyermek. Ez eleg koztudott
2021. szept. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

2., akkor rosszul tudod, de remelhetoleg a koz tajekozottabb nalad.


Jogilag peldaul 20 eves korig is annak tekintheto, ha tanul (csaladi potleknal ez a definicio), vagy akar tovabb is (elvalt szulok gyerektartasa eseten).


Gyanithatoan most is a csaladi potlekhoz fogjak kotni, ahogy eddig is tettek mar.

2021. szept. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
1-es, mi a gond, irigykedsz? Nincs gyerek, aki után kaphatnál?
2021. szept. 20. 20:53
 5/17 anonim ***** válasza:
10%
de van, de józan eszem is van.
2021. szept. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Akkor a józan eszeddel nem veszed igénybe, ami majd törvény szerint jár a családodnak?
2021. szept. 20. 23:06
 7/17 anonim ***** válasza:
48%
Kicsit el vagy tévedve. Az, hogy tisztában vagyok azzal, hogy ez a bejelentés nem jogszabály, nem jelenti, hogy nem veszem igénybe. De nem pörgök ezen néhány órával a bejelentés után. Majd foglalkozom vele, ha lesz közlöny.
2021. szept. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nézd, én sem vagyok rászorulva, ha megkapom, megkapom, ha nem, akkor nem, az sem baj. Csak kiváncsiságból tettem fel a kérdést, hátha már van erről információ. Nem számitottam ilyen rosszmájú megjegyzésekre, mint a tied.
2021. szept. 20. 23:46
 9/17 anonim ***** válasza:
78%

Nem rosszmájú, hanem igaza van.


Ezért utálom ezt a kormány (is). Behint valamit a köztudatba a választások miatt, aztán a könyvelők agyára mennek az ilyen és hasonló jellegű kérdések, mint Nekem és ahogy látom, másoknak is. Most ez lesz a sláger...


Én is mondom: Nem tudunk részletszabályokat, tehát választ sem tudunk a kérdésedre adni. Minden akkor derül ki, amint megjelenik a szabály a Magyar Közlönyben, vagy annak részletszabályozása.


Ha nagyon előre informált akarsz lenni, mert már aludni sem tudsz emiatt, akkor itt tudod követni a jogszabályokat (majd ha megjelenik, elolvasod, és mindent tudni fogsz, akárcsak mi):

[link]

2021. szept. 21. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Már csak egy ballibsi hiányzott! Nem a politika kategeróriában tettem fel a kérdést, és nem vagyok kiváncsi arra, hogy te kit utálsz.
2021. szept. 21. 09:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!