Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Visszajárhat nekem is jövőre...

Visszajárhat nekem is jövőre az idén befizetett adóm a gyermekeim után?

Figyelt kérdés
Külön élek a gyermekeimtől, láthatásom van. Gyermektartást fizetek minden hónapban! Visszakaphatom én is az idén befizetett adómat utánuk jövőre?
2021. szept. 22. 08:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Majd ha kijön a rendelet, akkor tudunk rá érdemben válaszolni.

De elöljáróban én nem reménykednék túlzottan a helyedben.

2021. szept. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%
Persze, te a dupláját fogod kapni.
2021. szept. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mirol beszelsz? Ez meg sehol sincs...
2021. szept. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hátha a lényeget megfogják benne, miszerint a gyermekeket nevelőket érinti ez a kedvezmény, akkor nagyon nem hiszem, hogy Neked járnak valami is.

De biztosat csak a jogszabály hatályba lépése után tudunk mondani. Még meg sem jelent a közlönyben...

2021. szept. 23. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szinte kivétel nélkül az összes gyermekek után járó kedvezmény a saját háztartásban neveltekre vonatkozik, hozzáterszem teljesen jogosan.

Talán a gyermekek után járó pótszabadság az egyetlen, amit a nem együttélő szülő is igényelhet. Több, mint valószínű, hogy ha egyszer hatályba lép, itt is ez lesz a feltétel, mármint, hogy saját háztartásban nevelkedjen a gyerek, persze találgatni fölösleges,ez pusztán feltételezés, az eddigi protokollt szem előtt tartva tippeltem.

2021. szept. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!