Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Megtudja mondani nekem valaki...

Megtudja mondani nekem valaki az ügyfélkapun belül pontról pontra hol tudom lekérni az egyszerűsített foglalkoztatásról szóló igazolásokat?

Figyelt kérdés
2021. szept. 24. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Az igazolásokat a foglalkoztató állítja ki, azokat nem töltik fel sehova. Azt a foglalkoztató tudja csak pótolni Neked, ha másolatra van szükséged belőle.
2021. szept. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A foglalkoztató nem adja ide,és a Munkaügyi Központ mondta,hogy a NAV kiállítja nekem iratpótlásként.
2021. szept. 26. 14:06
 3/6 A kérdező kommentje:
És tényleg létező dolog...mert már meg is igényeltem a NAV-tól.
2021. szept. 26. 14:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Na ilyet sem hallottam még.

Tehát lekérni nem tudja az érintett az ügyfélkapun keresztül, de az adóhatóság kérésre állít ki róla igazolást. Jó tudni... :)

2021. szept. 27. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Lelehet kérni az Ügyfélkapun keresztül is. E-papír...
2021. szept. 27. 16:22
 6/6 anonim ***** válasza:

Mást értünk "lekérés" alatt.


"hol tudom lekérni az egyszerűsített foglalkoztatásról szóló igazolásokat?"


Ez nálam annyit jelent, hogy meg tudod nézni ügyfélkapun keresztül és adott esetben le tudod tölteni a gépedre azt az igazolást, amit a cég köteles kiadni a dolgozójának az EFO végén.


De nem ezt tudod az ügyfélkapun keresztül megtenni, hanem kérni azt a szervet, aki rendelkezik ezzel az adattal, és kérésedre kiállít róla egy igazolást. Ezt a kérést tudod ügyfélkapun keresztül intézni az ePapír szolgáltatással.


A két dolog nem ugyanaz... :)


De azért köszi.

2021. szept. 28. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!