Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 5 éve kiváltottam valami...

5 éve kiváltottam valami egyéni izét, meghatároztam ÖTJV kódokkal tevékenységeket, meg kaptam adószámot, de azóta semmit nem csináltam. Most tudnék számlát adni hirtelen?

Figyelt kérdés

2021. szept. 25. 00:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Ha megvan még az egyéni izéd, és fizeted a járulékokat 5 éve rendszeresen havonta, akkor tudsz.
2021. szept. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Felnőtt emberek, felelősségtudattal vállalkozást indítanak úgy, hogy nem is tudnak róla semmit... :D :D :D
2021. szept. 25. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%
A nav nem szokott kuldeni ertesitot hogy tartozol kb 2-3 millioval?
2021. szept. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mondom nem csináltam semmit. Tehát nincs is miért adózzak. Miféle jutalékokat? Nekem van rendes munkám, abból természetesen fizetem a jutalékokat, de ezt az egyéni tevékenységes dolgot azért váltottam ki, ha olyan adódik, akkor tudjak számlát is adni, de 5 éve nem adódott olyan, viszont most adódott.
2021. szept. 25. 11:01
 5/12 A kérdező kommentje:
szerintem adószámos magánszemély vagyok nem vállalkozó, de már nem emlékszem
2021. szept. 25. 11:31
 6/12 anonim ***** válasza:

Ajjaj...

Azért csak van valahol egy papírod róla, hogy mit váltottál ki - ha már a fejedben nincs meg...

Meg kellene, hogy legyen hozzá egy adószámod is.

2021. szept. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen, van adószámom, és a ÖTJV kódok.
2021. szept. 25. 17:06
 8/12 A kérdező kommentje:
veszek egy számlatömböt és máris tudok számlát adni?
2021. szept. 25. 17:07
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

Bakker, ha azt sem tudod, mi vagy, hogy akarsz számlát kiadni?

pl. KATA-s vállalkozónál fel kell tüntetni, hogy kisadózó, ha adószámos magánszemély vagy, akkor megint más.

Valószínűleg azt sem tudod, hogy hiába veszel számlatömböt, a kiállított számlát 8 napon belül fel kell vinni online a NAV rendszerébe.

Ezt vagy kézzel teszed meg vagy valami számlázóprogrammal, amihez be kell regisztrálni.

Mit fogsz írni a számlára, ha azt sem tudod, milyen vállalkozó vagy?


Van ügyfélkapu regisztrációd? Megnézted, hogy él-e még a vállalkozásod vagy van egy csomó tartozásod már?

Kamarai regisztráció évi 5 ezer ft, azt pl minden évben kell fizetni, akkor is, ha nincs bevételed.

Ha nincs ügyfélkapud vagy nem tudod megnézni, akkor menj be a területileg illetékes NAV irodába és kérdezz rá a dolgokra.


Ha a NAV-nál minden rendben, akkor meg ne sajnáld azt a pénzt, menj el egy könyvelővel és beszéljétek át a dolgokat, mert szemmel láthatólag halvány fogalmad sincs sok dologról.

2021. szept. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Még egyszer mondom: adószámos magánszemély vagyok nem vállalkozó!!


Ebben a felállásban én úgy tudom, legalábbis amikor a kódokat kiváltottam azt mondták a NAV-nál, hogy smemi kötelezettségem nincsen, ha nem használom. Nem kellett semmi évi díjat, regisztáriót, stb. fizetni. Most 5 év után használnám, közben változott valmi?

2021. szept. 26. 10:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!